A tu zagadka, sam nie wiem. Film Quentina Tarantino "Jackie Brown". Akcja rozgrywa się w 1995, a nieco vintagowa bohaterka ma sprzęt vintage, choć to już epoka CD. Jaki to gramofon? Jaka wkładka?
A man can never have enough turntables.

#11 12 Wrzesień 2020, 16:39:48 Ostatnia edycja: 13 Wrzesień 2020, 10:58:59 by StaryM
Porucznik Colombo, pozornie niezdarny safanduła, którego przestępcy z wyższych sfer lekceważyli. Wydawał się głupawy i nieszkodliwy, a tymczasem miał wybitny umysł i potrafił odkryć wszelkie tajemnice. Często w odcinkach tego kryminału przestępcy używali rozmaitych urządzeń technicznych by sobie zapewnić alibi. Co prawda była to jeszcze epoka analogowa, ale niektóre urządzenia zaskoczyłyby swoim zaawansowaniem i dzisiejszego odbiorcę. Na zdjęciu ADC Accutrac 4000 - gramofon z epoki Hi-Tech, któremu dzisiejsze Pro-jecty i Regi mogą buty czyścić.
W uzupełnieniu link do aukcji, gdyby chciał ktoś kupić funkiel nówkę nie śmiganą. Taki new old stock.
https://www.ebay.com/itm/324290158237
A man can never have enough turntables.

Czemu po kliknięciu linku, wyświetla mi się strona bezpieczne pieniądze  :o

Nie mam pojęcia. Link prowadzi do Ebay. Ale zmodyfikowałem link, bo wczoraj nieuważnie wstawiłem go z doklejonym "śmieciem", ktory z automatu dodaje Facebook. Być może to był powód.
A man can never have enough turntables.

To coś u mnie. Niepotrzebnie marudzę :-[

Trochę nietypowo. Na Youtube natrafiłem na film pokazujący budowę szafki na sprzęt audio. Więc nie film fabularny jak dotychczas. Jednak gramofon mnie zaintrygował. Nie wiem, co to.
A man can never have enough turntables.

Dawno nic nie było w tym wątku. W serialu "Nocna msza" w Netflixie (horror) rodzice głównego bohatera mają w domu taki amplituner z gramofonem i kaseciakiem. Serial rozgrywa się współcześnie. Tzn. już w epoce internetu i smartfonów, ale rodzice są oldskulowi i dzieje się to na takim zadupiu. Sprzęt to Sanyo JXT 6440. Dziś da się kupić za sumę mniejszą niż 200$.
A man can never have enough turntables.

#17 28 Wrzesień 2021, 20:51:59 Ostatnia edycja: 28 Wrzesień 2021, 20:53:49 by porlick
Cytat: StaryM w 28 Wrzesień 2020, 21:34:14Jednak gramofon mnie zaintrygował. Nie wiem, co to.
Proszę: (Znalezione w pół minuty przez Google Objective, że zrzutem ekranu włącznie

W tv ostatnio widuje się reklamę, w której widać tylko stawianie ramienia z Ortofonem OM na płytę. Brrrr.... Barbarzyństwo! Ręcznie!!!