Na nieocenionym forum Vinylengine znalazłem link do bardzo nietypowej aukcji. Co ja wam dużo będę mówił... zobaczcie sami:
https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/platenspelers-en-pick-ups/m1606059333-sample-platenspeler-uniek.html
Ale potem pomyślałem sobie, że za jakiś czas ta aukcja zniknie i wątek straci sens. Wstawię więc 3 zdjęcia bezpośrednio. Aukcja dotyczy gramofonu, ale nie działającego egzemplarza tylko demo z jakiejś wystawy lub sklepu sprzed lat.

To najwyższy model JVC z końca lat 70'. Całkowity i purystyczny manual. Z możliwością wymiany ramion, co wtedy jawiło się jako element prekursorski. Na zdjęciach widać wielowarstwową budowę plinty, była bardzo ciężka i stabilna.  Oczywiście antywibracyjna. Napęd DD  o symbolu TT-101, w przeciwieństwie np do TT-81 z mojego QL-7, miał nie tylko Quartz Lock, ale dodatkowo możliwość przyśpieszania lub zwalniania obrotów. Ramię to doskonałe UA-7045. Rzadki model, zdaje się, że nie był w sprzedaży w Europie.
A man can never have enough turntables.

Eksponat z wystawy. Ciekawe, że przeleżał tyle lat, zanim go wystawiono na sprzedaż. Jeśli się opłaca, można kupić choćby dla ramienia, bo nie sądzę, by było mocno zużyte.

Cytat: porlick w 03 Październik 2020, 14:00:26można kupić choćby dla ramienia,
Ramię też ponacinane, żeby pokazać przekrój. ;)
A man can never have enough turntables.

To o co chodzi tym licytującym :o
155 € za co.
Chyba że na innej licytacji wystawione są brakujące elementy ;D

Cytat: StaryM w 03 Październik 2020, 14:15:28
Cytat: porlick w 03 Październik 2020, 14:00:26można kupić choćby dla ramienia,
Ramię też ponacinane, żeby pokazać przekrój. ;)

O, żesz... Nie zwróciłem uwagi. Barbarzyństwo.

Cytat: WOY w 03 Październik 2020, 15:45:19To o co chodzi tym licytującym
Wiesz... wyobraź sobie, że masz taki gramofon i kupujesz sobie do tego taki wystawowy przekrój. Przychodzą koledzy audiofile, a ty im pokazujesz to. I mówisz... Pokażcie jak są zrobione wasze Regi za fafnaście tysięcy! A oni nawet jak rozkroją, to zobaczą paździerz i tekturę:D
A man can never have enough turntables.