Znalazłem ostatnio ciekawą stronę:

https://www.lowbeats.de/lowbeats-klang-orakel-tonabnehmer/

Są tam dźwięki różnych wkładek. Da się to porównać, jeśli mamy dobre wyjście cyfrowe z komputera i podłączymy to do naszego sprzętu audio. Inna opcja to dobry dac połączony ze wzmacniaczem słuchawkowym i dobre słuchawki.
A man can never have enough turntables.

Zna ktoś wkładkę Music Hall Tracker? Sprzedają je na Alle w dobrej cenie, a są blizniaczo podobne do Goldring Electra.

Niestety, nie znam ani jednej, ani drugiej. Jednak patrząc na cenę to może warto zaryzykować tę stówkę.
A man can never have enough turntables.

Osobiście bym odpuścił. Dlaczego ?
Goldring wycofał się z produkcji Elan i Elektra (450 pln. i 500 pln.) do których ta wkładka jest łudząco podobna. A tu szlif eliptyczny za 115 pln. ?
Zaznaczam że nie śledzę wnikliwie rynku wkładek i mogę się mylić ale dla mnie to zakup obarczony zbyt dużym ryzykiem.
Zdecydowanie trzymam się sprawdzonych firm.

#4 26 Maj 2020, 17:51:57 Ostatnia edycja: 26 Maj 2020, 17:53:52 by porlick
Sama igła na Ebuy do Trackera to 50$, więc zaryzykowałem zakup całości na Allegro- z czystej ciekawości. Zwłaszcza, że przesyłka za darmolca, a z monet wygenerowałem kupon na dodatkową zniżkę. Stówa to nieduże ryzyko, a wielkiej wtopy nie powinno być.
Jak dojdzie, posłucham, porównam z obecnie używaną OM10, i podzielę się wrażeniami.

Ja nie z punktu widzenia że stówka to koszty. Tylko nie chciałoby mi się justować wkładki dla samego sprawdzania jak działa. Jestem już za stary i za leniwy. Lubię sprawdzone klimaty. A nie jest to coś co wprowadzi rewolucję w odsłuchu.
Ale drogi kolego z chęcią poczytam o wynikach tego Twojego doświadczenia :)

To wcale nie musi być kiepska wkładka, choć nie jest to też jakieś odkrycie. Music Hall do swoich gramofonów nowych wkładki pochodzące z produkcji Audio-Techniki. Chyba właśnie dlatego, że Goldring nie produkuje już Elektry. To może być jakiś zapas magazynowy. W każdym razie chętnie się dowiem, jak ta wkładka brzmi.
A man can never have enough turntables.

Do mojego Duala mam dwa koszyki do wkladki, więc niczego nie stracę w kwestii regulacji OM10- po prostu MH włożę do drugiego, a nacisk ustawię wagą. Nawet przeciwwagi nie będę ruszał (chyba, że zajdzie taka konieczność.)

 
W najnowszym Audio opisują gramofon Music Hall'a-  siedzi w nim 2M Brown.

#9 28 Maj 2020, 22:21:22 Ostatnia edycja: 28 Maj 2020, 22:24:54 by porlick
Wkładka dojechała. Wykonana ze standardową jakością, mocowanie bardzo szerokie- w niektorych headschellach może być problem z szerokoscią wystających na boki "uszek". Duża osłonka igły. Po zamontowaniu i regulacjach przyszedł czas na przesłuchanie. Oto spostrzeżenia:
Charakter brzmienia tej wkladki nie jest uniwersalny. Nie do nowych i dobrze nagranych płyt, na których ją słuchałem, ale powinna świetnie się sprawdzić na tych "po przejściach", bo gra głównie podkreśloną średnicą, bas jest ok, bez większych zarzutów, natomiast góra zauważalnie wycofana i to powinno sprawić, że płyty ze sporym przebiegiem będą mniej męczyć trzaskami i "smażeniem".
Uwzględniając jej mało uniwersalny charakter i zastosowanie podane powyżej, za cenę z Allegro jest ok. Nie jest to jednak wkladka, która sprawdzi się w każdych warunkach, jako jedyna w gramofonie.
Jako podstawowa, pozostaje u mnie Ortofon OM10.