Tracker waży mniej-więcej tyle, co oryginalna wkladka- Dual DM-220 (o ile dobrze pamiętam), czasem spotykało się Shure 75, który też waży podobnie.

Może na cięższym ramieniu zagrało by inaczej?

Można pobawić się zwiększając masę koszyczka. Dokleić 3-5 g. i zobaczyć co z tego wyniknie.

Można, ale nie czuję takiej potrzeby- jako wkładkę główną mam OM10 i na płytach w dobrym stanie, jestem z niej bardzo zadowolony. Jak pisałem, Tracker fajnie traktuje "zmęczone" płyty, dając dźwięk nie męczący smażeniem, więc też jest ok. Na skali pokrętła nacisku zrobiłem malutkie znaczki czerwonym cienkopisem i nawet nie muszę ważyć nacisku przy zmianie wkladki. Mam 2szt na płytkach montażowych, które są szybko mocowane do główki ramienia, więc "przezbrojenie" trwa poniżej pół minuty.

To życzę owocnego słuchania :)


Z ciekawości, jak brzmiał mój Dual w czasach swej młodości, nabyłem wkładkę, w jaką ten typ bywał wyposarzany- Shure M-75D. To M-75, ale zamiast mocowania śrubkami, ma zatrzask do wpięcia do koszyczka firmowego Duala.
Czekam na igłę, choć niestety, już tylko zamiennik, N-75ED, od Stylus.Co.
Jak posłucham, podzielę się wrażeniami.

Przyjechały- wkladka i igła. Zainstalowane, wyregulowane, przesluchana pierwsza płyta. Sięgnąłem, padło na REM, Automatic... z warzywniaka ;) . Niestety, o oryginalne igły "trochę" trudno, więc byłem zmuszony zaopatrzyć się w zamiennik od Stylus.Co.
Jest dobrze, nawet bardzo. Bas soczysty, fajna, dźwięczna i bezpośrednia średnica, obecne, lecz niemęczące wysokie tony. Wyraźnie słyszalny, ponadprzeciętnie wysoki poziom sygnału (już nie trzeba po przełączeniu źródła na gramofon i odwrotnie, korygować głośności). OM10 zostaje na ławce rezerwowych ;)

A'propos tytułu tematu: zna ktoś wkładkę Ortofon dla Duala, model 249E? Jest do kupienia w znośnej cenie, igły też, więc może warto?

Cytat: porlick w 12 Maj 2021, 07:37:56A'propos tytułu tematu: zna ktoś wkładkę Ortofon dla Duala, model 249E? Jest do kupienia w znośnej cenie, igły też, więc może warto?
Nie, tego to nie słyszałem nigdy. Ale "szczur" jest w porządku. To jest zawsze bezpieczny dobry wybór.
A man can never have enough turntables.