Cytat: Bertrand w 03 Styczeń 2018, 23:33:00pozwól, że to ja będę decydować co do formy i treści moich wpisów.
Jest istotna różnica pomiędzy sformułowaniem "to twierdzenie jest głupie" a "jesteś głupi" (to przykład a nie nawiązanie do rzeczywistych wpisów) Pierwsze dotyczy przedmiotu sporu a drugie podmiotu w sporze. Dyskusja schodząca z poziomu ad rem do ad personam jest zawsze skazana na porażkę. Więc może warto wziąć głęboki oddech i zrezygnować z wpisu którym dokopujemy adwersarzowi.

Biorę głęboki oddech i życzę wspaniałych inspiracji audiovoodoo :D
[emoji377]

@vasa

Powtórzę jeszcze raz  - pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu i formie jakiej używam w swoich postach, nawet jeśli ma być dosadna i nie wszystkim się spodoba. To tyle tytułem offtopa.

Co do inspiracji audio voodoo to rok się dopiero zaczął i mamy już dwie propozycje, więc nie jest tak źle. Myślę, że "branża" nas nie zawiedzie i będzie o czym pisać, tyle z mojej strony.
Nie znam się, to się wypowiem.

Wracając do tematu voodoo w roku 2018, wrzucam cytat Andrzeja Kisiela z pierwszego numeru tegorocznego "Audio".
Nawet obowiązywanie praw fizyki okazuje się niepewne. Fizyka newtonowska opisuje, z dobrym przybliżeniem, tylko zjawiska w małej skali, z czego Newton wcale nie zdawał sobie sprawy, sądząc, że są jak "dwa razy dwa". Również Einstein, swoją ogólną teorią względności, wcale nie postawił kropki nad i.
O czym to świadczy? Że niezbadane są prawa fizyki w kablach... ;)
Ale coś mnie jednak zaskoczyło:
Dzisiaj, im myślenie i wnioskowanie bardziej oparte na specjalistycznej wiedzy i nauce, tym bardziej wstrętne i podejrzane, bo najłatwiejsze rozpoznanie każdej sprawy pozostaje w gestii własnego, osobistego doświadczenia, czyli myślenia na niskich obrotach. Praktyczniejsze jest też wymyślanie własnych, oryginalnych produktów, koncepcji i haseł; z sensem czy bez sensu, mają przynajmniej szansę wyróżnić się z tłumu, i sprzedać. Czy kupujący będzie od tego zdrowszy, mądrzejszy, na dłuższą metę bardziej szczęśliwy - to dzisiaj najmniej ważne. Proponuję więc wyjść na balkon, albo do obejścia, spojrzeć na horyzont... może jednak jest płaska?
Czyżby audiofil się powoli nawracał i zauważył, ze to voodoo to kit równy płaskiej Ziemi?

To jest mój pierwszy tegoroczny kandydat w kategorii publicystyka (strony internetowe i pisma).
A man can never have enough turntables.

#23 18 Styczeń 2018, 22:21:50 Ostatnia edycja: 18 Styczeń 2018, 22:30:43 by Bertrand
No tak Newton, Einstein i recenzja wskakuje na wyższy level, ech ci audiofile ... ;) Myślę, że ten jegomość wie o co chodzi tyle, że działa w tej branży od dawna i zarabia więc? ;)

To jest ciekawe:

Nie znam się, to się wypowiem.

Ostatnio przy jakiejś tam okazji i szklaneczce czegoś mocniejszego wspomniałem mojemu znajomemu, że w świecie audio funkcjonują takie absurdy jak np. 1.5 m kabel zasilający za kilkadziesiąt tysięcy złotych. On jako umysł ścisły po polibudzie, od lat działający w branży IT popatrzył się na mnie jak na wariata i zapytał się czy robię sobie z niego jaja, zupełnie na poważnie, aż mi się głupio zrobiło i jeszcze bardziej kiedy zacząłem mu pewne rzeczy związane z audio voodoo tłumaczyć ;)

No cóż, życie nie znosi próżni i zgłaszam nową kandydaturę - Siltech TRIPLE CROWN POWER, cena : 56 900 zł za 1,5 m, zdjęcia świadomie nie wrzucam.

http://soundrebels.com/siltech-triple-crown-power-2/

http://www.highfidelity.pl/@main-3178&lang=
Nie znam się, to się wypowiem.

No to jedziemy dalej ;)

Nano Crystal² Formula – Nano Crystalline, Ceramic and Carbon Powder

"Wprowadzona do nowej serii produktów formuła Furutech serii NCF - Nano Crystal² -  NCF składa się ze specjalnego krystalicznego materiału, który posiada "aktywne" właściwości. Po pierwsze, generuje jony ujemne, które eliminują zakłócenia statyczne, a po drugie przekształca energię cieplną na daleką podczerwień z zakresu 25−1000 μm.
Furutech następnie łączy ten niezwykły materiał krystaliczny z nanocząsteczkowymi cząstkami ceramicznymi i proszkiem węglowym dla ich dodatkowych właściwości tłumienia - "efektu piezoelektrycznego". Powstała w ten sposób formuła Nano Crystal² jest najlepszym materiałem tłumiącym elektryczność i wpływy mechaniczne - to możesz znaleźć tylko w produktach Furutech!"

http://www.furutech.com/2015/11/19/12095/

Pięknie? Można? Można! :D

No teraz trochę teorii:

Podczerwień, promieniowanie podczerwone (IR, ang. infrared) – promieniowanie elektromagnetyczne o długości fal pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Oznacza to zakres od 780 nm do 1 mm.

Zakresy promieniowania:
Funkcjonuje kilka podziałów podczerwieni na pasma, używanym w Polsce jest następujący:

bliska podczerwień (ang. near infrared, NIR) to zakres 0,8−2,5 μm
średnia podczerwień (ang. mid infrared, MIR) to zakres 2,5−25 μm
daleka podczerwień (ang. far infrared, FIR) to zakres 25−1000 μm

Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne (zobacz ciało doskonale czarne). Już w temperaturze kilku kelwinów ciała emitują promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie dalekiej podczerwieni, ciała o temperaturze pokojowej emitują najwięcej promieniowania o długości fali rzędu 10 μm. Przedmioty o wyższej temperaturze emitują więcej promieniowania i o mniejszej długości, co pozwala na ich łatwe wykrycie.

Zastosowania:
- Noktowizja
Podczerwień szeroko stosowana jest w noktowizji, a w użyciu są dwa sposoby jej wykorzystania:

- Bierna – detektor rejestruje promieniowanie podczerwone wysyłane przez przedmioty i jeśli nie są one oświetlone przez inne źródła podczerwieni, to ich promieniowanie zależy tylko od temperatury tych przedmiotów. Sposób ten umożliwia zbudowanie termowizora, który pozwala widzieć w ciemności obiekty cieplejsze od otoczenia. Na tej zasadzie działa pirometr służący do zdalnego pomiaru temperatury.
- Czynna – polega na emisji podczerwieni i skierowaniu jej na obserwowany obiekt oraz obserwacji odbitego promieniowania. Najpopularniejszymi źródłami podczerwieni są ciała rozgrzane, diody LED emitująca promieniowanie podczerwone, a czasami też półprzewodnikowe lasery podczerwone.

Inne zastosowania:
- pomiar odległości: dalmierze podczerwone w zakresie 0,25-1,5 μm (w tachymetrii, w triangulacji pomiar bazy w sieci triangulacyjnej), skanery laserowe pracujące w zakresie do 80 μm (pomiar opóźnienia);
- przekaz danych w światłowodzie;
- przekaz danych w powietrzu – piloty zdalnego sterowania, komunikacja w standardzie IrDA, w tym przesyłanie plików w telefonach komórkowych;
- promienniki podczerwieni stosowane w niektórych typach saun lub do ogrzewania wnętrz (np. parasol grzewczy);
- w zdjęciach satelitarnych m.in. prądów morskich, zachmurzenia – wysokie, zimne chmury są jasne, niższe szare;
spektroskopia IR;
- obserwacje kosmosu w podczerwieni (np. projekt 2MASS);
- badania historii obrazu malarskiego – w podczerwieni widać wcześniejsze warstwy szkiców i przemalowywań;
sterowanie zwrotnicami tramwajowymi.

Na koniec jeszcze to:

Zjawisko piezoelektryczne:

Zjawisko piezoelektryczne lub efekt piezoelektryczny to zjawisko fizyczne polegające na powstawaniu na przeciwległych ścianach niektórych kryształów ładunków elektrycznych przeciwnego znaku powierzchniach kryształu (zjawisko piezoelektryczne proste); a także: mechaniczna deformacja kryształu pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego (zjawisko piezoelektryczne odwrotne). Piezoelektryczność występuje w tych kryształach, które nie mają swojego środka symetrii, np. w kryształach kwarcu. Materiały takie nazywane są piezoelektrykami.

Piezoelektryki wykorzystywane są w różnych dziedzinach nauki i techniki. Najbardziej popularne to zastosowania to:

- w zapalarkach do gazu, zapalniczkach – uderzenie ciężarka rozpędzonego przez napiętą sprężynę a następnie zwolnioną przez zapadkę powoduje powstanie potencjału od kilku do kilkunastu kV i przeskok iskry elektrycznej,

- precyzyjne wagi analityczne a także wagi domowe,

- sterowanie pomiarem w tzw. mikroskopach STM czy AFM (ogólnie SPM),

- wkładki gramofonowe w popularnych gramofonach z lat 1950-1990, gdzie drgania igły gramofonowej przenoszone na kryształy piezoelektryka powodując powstanie napięć i uzyskanie sygnału dźwiękowego,


I to ostatnie tak naprawdę miało/ma jakiekolwiek postrzegalne znaczenie w audio, resztę sami sobie dopowiedzcie, łebskie chłopaki nie ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Jedno mam tylko zastrzeżenie. ;)
To jest voodoo z roku 2015 ;)
A man can never have enough turntables.

Mam nowe voodoo. Mój pierwszy w tym roku kandydat. ;)
Strona:
http://www.audiocomav.co.uk/quantum-signal-enhancers-/422-bybee-internal-quantum-signal-enhancer-iqse.html



A cóż to takiego?
Kwantowy Wzmacniacz Sygnału Wewnętrznego Bybee (iQSE) to małe urządzenie 100 mm L x 50 mm D x 13 mm H umieszczone w drewnie. Jest przeznaczony do zainstalowania wewnątrz obudowy sprzętu audio lub wideo, zbliżając go do pól energii generowanych przez wewnętrzny obwód. Nie wymaga lutowania ani żadnego połączenia elektrycznego. Przylega do wnętrza elementu taśmą dwustronną. Zalecamy przyklejenie go na spodniej stronie pokrywy obudowy z dala od obwodów wytwarzających ciepło i nie blokować wentylacji.
A jak to działa?
Korzyści: Nawet najlepsze odtwarzacze Blu-ray 4K zobaczą lepszy kontrast, szczegóły wizualne i wierność kolorów. W systemach audio częstotliwości basowe są szybsze i bardziej uderzające, a wysokie częstotliwości stają się bardziej rozciągnięte, bardziej otwarte i naturalne, bez obrzydliwości. Krytyczna średnica brzmi bardziej muzykalnie, bardziej płynnie i mniej "elektronicznie". Ogólna prezentacja obrazu i inscenizacji staje się zarówno bardziej precyzyjna, jak i bardziej otaczająca.
Noooo nawet 4K poprawi takie maleństwo...  to jest dopiero kosmos.
Kosztuje śmieszne 150 funciaków, a do tego można mu dokupić większego brata za drobne 120 funtów.
http://www.audiocomav.co.uk/quantum-signal-enhancers-/199-bybee-quantum-signal-enhancer.html
Działa równie cudownie:
Nawet najlepsza telewizja wysokiej rozdzielczości lub jakikolwiek monitor  będzie wyświetlał lepszy kontrast, szczegóły wizualne i wierność kolorów. W systemach audio częstotliwości basowe są szybsze i bardziej uderzające, a wysokie częstotliwości stają się bardziej rozciągnięte, bardziej otwarte i naturalne, bez obrzydliwości. Krytyczna średnica brzmi bardziej muzykalnie, bardziej płynnie i mniej "elektronicznie". Ogólna prezentacja obrazu i inscenizacji staje się zarówno bardziej precyzyjna, jak i bardziej otaczająca.
Jak nie kupicie, będziecie żałować. :D


A man can never have enough turntables.

ZŁOTO  ;D
Nie znam się, to się wypowiem.

Tak sobie myślę, ze jakby na wyżej wspomniany Kwantowy Wzmacniacz Sygnału Wewnętrznego Bybee (iQSE) nakleić chip Akiko Audio Audio Semiconductor to już mogło by być coś, audiophile level master :D

http://www.audiocomav.co.uk/tuning-chips/383-akiko-audio-semiconductor-tuning-chip.html
Nie znam się, to się wypowiem.