https://bezprawnik.pl/behemoth-w-b90/

"Pierwsza była właścicielka gdańskiego klubu B90. Już trzy lata temu prokuratura postawiła jej zarzuty zorganizowania imprezy masowej bez zgody ratusza. Rok temu sąd nałożył na nią za to wysoką grzywnę. Dziś okazuje się, że prokuratura zaczęła ścigać kolejne kluby. Wszystkie do tej pory podobnie interpretowały ustawę o imprezach masowych. "

Zgaduj zgdula! Jaki jest mianownik wspólny, łączący wszystkie kluby, na które robi nalot prokuratura?

Można śmiało założyć, że problemu by nie zauważono, gdyby nie obsesja środowisk kościelnych na punkcie zespołu Behemoth (polskie godło na plakacie, porwana biblia, Jezus na przyrodzeniu – to tylko kilka przykładów kontrowersji wokół tej formacji). To one postanowiły zorganizować różańcowy protest przed gdańskim klubem B90 przed koncertem zespołu Adama ,,Nergala" Darskiego. A że już wtedy – był 2016 rok – rządziło Prawo i Sprawiedliwość, to służby zaczęły sprawdzać czy z imprezą wszystko jest w porządku. I znalazł się jeden haczyk."

"Otóż ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakłada, że zgodę ratusza trzeba dostać na wydarzenie, na które przyjdzie więcej niż 500 osób. Gdański klub B90 może pomieścić ich ponad 1000, a koncerty Behemotha zwykle są wyprzedane. Z tym że od początku swojej działalności właściciele klubu tak intepretowali przepisy, że uznali że o żadną zgodę występować nie trzeba. Bo przepisy ustawy wyłączają od obowiązku uzyskania takiej zgody instytucje kultury, domy kultury i inne podobne instytucje. Nie tylko B90, ale i inne kluby w całej Polsce, były przekonane że są właśnie takimi innymi podobnymi instytucjami. Prokuratura, a po niej sąd pierwszej instancji, miały jednak w tej sprawie inne zdanie."

Witamy w peerelu.
A man can never have enough turntables.

#1 14 Styczeń 2020, 19:57:27 Ostatnia edycja: 14 Styczeń 2020, 20:17:33 by Bertrand
No co tu dużo mówić, jest to kurewstwo, w tym przypadku bardzo w stylu PRL...
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: StaryM w 14 Styczeń 2020, 19:39:21gdyby nie obsesja środowisk kościelnych

Cytat: StaryM w 14 Styczeń 2020, 19:39:21porwana biblia, Jezus na przyrodzeniu

Zupełnie niezrozumiała sytuacja.

Cytat: Darion w 15 Styczeń 2020, 12:34:17Zupełnie niezrozumiała sytuacja.
W każdym państwie, w którym obowiązują jasne zasady prawne, takie podchody by się zdarzyć nie mogły. Albo coś jest dozwolone, albo nie. Tylko w państwie pisowskim, posługującym się bolszewickimi metodami, stosuje się zastraszanie. O to chodzi, by właściciele klubów bali się organizować koncerty Behemotha. Ciekawe jakie preteksty wynajdzie władza, jeśłi zespół będzie koncertował w mniejszych klubach, mieszczących powiedzmy 300 osób.
To są bolszewickie metody.
Dokładnie tej samej metody użyła prokuratura odmawiając wszczęcia śledztwa w sprawie gróźb wobec prezydent Gdańska A. Dulkiewicz. Uzasadnienie: maile z pogróżkami przyszły o godzinie 22:07, a wtedy pani prezydent jest już prywatną osobą.

PS. Nie lubię muzyki Behemotha, choć akurat lubię Adama Darskiego, który jest inteligentnym i oczytanym człowiekiem.

A man can never have enough turntables.

Cytat: StaryM w 15 Styczeń 2020, 18:14:07który jest inteligentnym i oczytanym człowiekiem.

Nie wierzę (ups)   :)

Cytat: Darion w 15 Styczeń 2020, 20:34:07Nie wierzę (ups)   :)
Na tle młodych wilków naszej władzy szerzej znanych jako trio pod nazwą KaKaO, to nawet wybitnym. :P
A man can never have enough turntables.

Lubię Nergala za rolę von Ribbentropa :)


Juliusz Machulski jest cenionym reżyserem. Ale teraz już obecnie tylko teatralnym. Filmów kręci mało i chyba mu się już nie chce. Albo nie chce jak mu każą a po swojemu za bardzo nie może, bo płacem wienc wymagam... .
Ostatnie filmy są tego przykładem. W powyższym przypadku po obejrzeniu filmu pierwsze co sobie pomyślałem: miał scenariusz potencjał, ale...