Gdy jeszcze byłem uczestnikiem Audiostereo pewien słyszący kable audiofil (podawał się za lekarza mieszkającego w Irlandii) pewnego razu umieścił zdjęcia swojego wzmacniacza. Na zdjęciu sprzętu z tyłu inni szybko zauważyli, że miał zestawy głośnikowe podłączone w przeciwfazie. A żeby było śmieszniej, bardzo mocno akcentował wspaniałą stereofonię swojego wzmacniacza. :D
A man can never have enough turntables.

No jak nie, jak tak- efekty musiały być baaaaardzo szerokie... :-)


Cytat z Mickiewicza ,,Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko" jest w tym artykule jak najbardziej na miejscu. A przy okazji, czy wspominałem wam, że Romantyzm uważam za największe nieszczęście Polski? O ile w innych krajach nie brano romantyczności tak na serio, a z biegiem czasu ludzie ochłonęli i zrozumieli, że to rozum powinien być czynnikiem kształtującym poglądy, to w Polsce romantyzm wżarł się w mózgi Polaków niczym rdza w starego fiata 126P. I stał się czynnikiem wpływającym na ocenę rzeczywistości.
A man can never have enough turntables.

Jak walczyć z wibracjami i niechcianymi drganiami w gramofonie? Okazuje się, że są tacy, którzy to zagadnie widzą po swojemu. 
Oto przykład znaleziony w sieci:

To jest mały pikuś.
Ja znalazłem takie coś:
Carbon Discs

carbondiscs.jpg

To malutkie naklejki na kable o super kosmicznych właściwościach.

CytatCarbon Tuning Discs is a spinoff of our new Atmosphere SX Loom where they are placed inside cables at key locations and are instrumental in creating the SX sound. Based on our patented UEF technology, each disc gets treated with a unique UEF compound that interacts with EM fields wherever you place them in your system or on cables to improve sound quality. The conductive carbon fiber material of the disc enhances the interaction between the UEF compound and the surrounding EM fields where it is placed.

CytatCarbon Tuning Discs to spin-off naszego nowego Atmosphere SX Loom, w którym umieszcza się je wewnątrz kabli w kluczowych miejscach i odgrywają one kluczową rolę w tworzeniu dźwięku SX. W oparciu o naszą opatentowaną technologię UEF, każda płyta jest traktowana unikalnym związkiem UEF, który wchodzi w interakcję z polami EM, gdziekolwiek je umieścisz w systemie lub na kablach, aby poprawić jakość dźwięku. Przewodzący materiał z włókna węglowego dysku poprawia interakcję między związkiem UEF a otaczającymi polami EM, w których jest umieszczony.

Taniocha, tylko 200 dolców za 4 naklejki.
A man can never have enough turntables.

Piękne.
Ile taki produkt mówi o "inteligencji" odbiorców!

voodooethernet.jpg

A wy co biedaki? Dalej jedziecie na skrętce po 2 zł za metr? A tymczasem braciom audiofilom z Audiostereo zajączek na Wielkanoc przynosi taki oto kabel! A jak się go zaniesie ze święconką. to podczas odsłuchów potem chóry anielskie słychać.

Nic nie przebije światłowodu z nawleczonymi ferrytem.
😁😁😁

To jest dopiero jazda...

A man can never have enough turntables.