Cytat: XYZPawel w 16 Maj 2014, 10:23:45Jeżeli byłeś w stanie odróżnić te wzmacniacze to być może dlatego, że zbyt mało dokładnie wyrównaliście poziom....
Pisałem, że nie był to test naukowy. Ale był w miarę bezstronny. Na dodatek wtedy jeszcze byłem zdeklarowanym zwolennikiem lampowych sprzętów i stwierdzenie, że jednak lampowy gra gorzej, wymagało obiektywizmu. ;)
Niezależnie od kwestii wyrównania poziomów, to sprawdzałem potem brzmienie pewnych charakterystycznych fragmentów ze znanych mi płyt. Yaqin miał wyraźnie węższą scenę pozorną, co było wynikiem gorszego tłumienia międzykanałowego. A to akurat jest mało zależne od głośności.

Cytat: bum1234 w 16 Maj 2014, 10:49:56Trzeba również zauważyć, że przyczyna tego sprawdzania się leży również w prezencji sprzętu lampowego, który w przyciemnionym pokoju może zrobić wrażenie.
Z całą pewnością. Jak miałem wzmacniacz lampowy, to znajomi odwiedzający mnie zauważali go ("O jaki retro", "O jesteś audiofilem", "O jaki ładny"), mojego obecnego wzmacniacza nikt nie zauważa. ;)
A man can never have enough turntables.


każdy audiofil twierdzi, że jest bezstronny i też sprawdzają na charakterystycznych kawałkach :) nihil novi :)

[/quote]
Każdy, kto tak twierdzi jest zwykłym trollem. ;)

Cytat: XYZPawel w 16 Maj 2014, 11:11:27każdy audiofil twierdzi, że jest bezstronny i też sprawdzają na charakterystycznych kawałkach :) nihil novi :)
My tu nie dyskutujemy o audiofilach, więc to jest uwaga off topic.
Natomiast jestem gotów wziąć udział w teście odróżniania wzmacniacza NAD C375BEE i Yaqin MS-20L, który przygotujesz naukowo i w pełni obiektywnie (zorganizowanie tych wzmacniaczy należy do ciebie). Jestem przekonany, że nadal będę potrafił odróżnić te wzmacniacze. Jest to związane z parametrami lamp EL34, które nawet według zwolenników lamp - są takie sobie.
;)
A man can never have enough turntables.

Nie manipuluj. W tym wypadku niebezpiecznie zbliżasz się do mantry SzuBa ("udowodnij, że nie słyszysz"). Gotów jesteś podważyć swoje własne tezy*, dla udowodnienia, że ja nie mam racji, bo niedostatecznie naukowo się wyrażam?

---
* Przypomnę ci dawniejszą naszą dyskusję, w której sam wyraziłeś przekonanie, że wzmacniacz lampowy ze względu na niedoskonałość lamp będzie miał nieco inne brzmienie niż dobrze skonstruowany tranzystor (podobnie napisał dziś bum1234, że lampowy "koloryzuje"). Ja wtedy miałem wątpliwości, ale nie spierałem się szczególnie, a po pewnym czasie przyznałem ci rację.
To była nasza rozmowa prywatna na AS, nie mówiliśmy o żonach, ani kochankach, więc chyba nie ma nic złego w tym, że to przypominam.
A man can never have enough turntables.

Głęboko się mylisz, Paweł. Nie ma żadnej miarodajnej "procedury testowej", to twoje pobożne życzenia i wymysły. Za dużo zmiennych, wśród nich kondycja psychofizyczna odsłuchujących.

Skoro nie ma żadnej procedury to jak testujesz i podejmujesz decyzję. że to jest to?

Słucham muzyki i słyszę, jak brzmi. Przecież tak to się robi, czy w audio chodzi o coś innego?

@partick:
Jeśli masz zastrzeżenia, do wypowiedzi Pawła, to do tych tutaj. Wikipedia to odrębna sprawa i cytowanie tego nie wnosi nic dobrego do dyskusji. Jak również sugestie, żeby ktoś sobie poszedł. ;)

Dlatego proszę i wszystkich dyskutantów o mniej osobistych akcentów. Gdybym miał tak reagować w realnym życiu, to powystrzelałbym przynajmniej połowę swoich uczniów i 90% zawartości pokoju nauczycielskiego. ;)
A man can never have enough turntables.

Cytat: StaryM w 16 Maj 2014, 13:32:59Gdybym miał tak reagować w realnym życiu, to powystrzelałbym przynajmniej połowę swoich uczniów i 90% zawartości pokoju nauczycielskiego.
He, he
Ciekawe jak myślałaby druga strona ;))
Nie szukaj prawdy, po prostu odrzuć swoje poglądy. Odrzuć swoje teorie. Prawda nie jest czymś, czego się szuka, ona jest.
Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.

Cytat: fox733 w 16 Maj 2014, 13:37:19Ciekawe jak myślałaby druga strona ;))
Zapewne długo bym nie pożył. ;)
A man can never have enough turntables.