Cena niektórych sprzętów mocno wygórowana ..


To jest koszmar, przede wszystkim bebechy, jak ktoś chce wymieniać, to w większości już opłaca się kupić całość na nowo  >:(
"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie."

Cytat: gazibo w 31 Lipiec 2018, 16:16:37przede wszystkim bebechy, jak ktoś chce wymieniać, to w większości już opłaca się kupić całość na nowo
Jakie bebechy chcesz wymieniać w drewnianej podstawce pod kable? ;)
A man can never have enough turntables.

No to mamy nowość za jedyne 1650 pln :D
http://www.furutech.com/2016/02/12/12469/

No a to dopiero jest okazja.
http://www.furutech.com/2018/07/25/17309/
Za jedyne 695 pln.

Pistolet antystatyczny Milty Zerostat kosztuje połowę tego pędzelka, a to samo w samodzielnym wykonaniu prawie nic nie kosztuje. To ustrojstwo aktywne, strzelające elektronami, czy jonami (nie bardzo wiem, ale sprawdziłem w praktyce i działa), skutecznie rozładowuje statykę np płyty winylowej.

W cenach sprzętów audio zastanawia mnie jeszcze coś. Otóż na początku roku obserwowałem sobie kilka interesujących mnie "klocków" i ku mojemu zdziwieniu, na przestrzeni 3 może 4 miesięcy, ich ceny mimo zapaści rynku poszybowały mocno w górę.

Wydawać by się mogło że w obecnym czasie handlowcy raczej będą szukali rozwiązań sprzyjających pozbywania się audio zapasów. A tu taka niespodzianka. Ceny poszybowały o 300 nawet i 500 pln. do góry.

Nie jestem specjalistą od handlu ale takie rozwiązania raczej nie sprzyjają zakupom.
O co zatem chodzi ?

Cytat: WOY w 29 Sierpień 2020, 09:26:57Ceny poszybowały o 300 nawet i 500 pln. do góry.
To zjawisko pojawiło się w każdej branży. Zapewne widziałeś paragon znad morza, na którym kawałek dorsza i piwo wyceniono na 200 zł. Też nie jestem znawcą zagadnień handlowych, więc też niezupełnie rozumiem.
A man can never have enough turntables.

Zastanawiam się czy okres nadchodzących świąt to przypadkiem nie ogłoszenie : "Wielkie Polowania na IDIOTÓW".
Przeglądając aukcje internetowe zauważyłem absurdalne zwyżki cen płyt.
Przykład pierwszy z brzegu. Niedawno miała miejsce premiera płyty nieistniejącego już zespołu Neuma. Z czystej ciekawości zaglądam na A...... i co widzę ?
Kilku myśliwych zamierza upolować idiotę ceniąc sobie twórczość zespołu w okolicach od 120 pln. do 350 pln. gdzie w prawie każdym sklepie internetowym wartość tych płyt nie przekracza 34 - 36 pln. !!!
Kobong którego reedycja kosztuje ok. 40 pln. a wersja winylowa ok. 103 pln. wyceniony jest, bagatela 999 pln.
[wulgaryzm, wulgaryzm] tych handlarzy ?
A może ja o czymś nie wiem ?