19 Listopad 2018, 15:18:54 Ostatnia edycja: 19 Listopad 2018, 15:27:57 by Mack
Niejeden z nas idzie do siebie
Niejeden z nas chce być w niebie
Niejeden z nas się organizuje
Niejeden zatruwany lub sam truje
Niejeden z nas nie chce być nikim
Niejeden z nas jest grzesznikiem

Tak śpiewa artysta Staszewski. A niejeden z nas się pewnie zastanawiał jak zamontować centralny głośnik w okolicach telewizora . Bo nie zawsze można postawić pod, i nie zawsze jest łatwo  zamocować do ściany . Np wątła ściana karton-gips + ciężki głośnik + dzieci z ADHD = katastrofen.

A wystarczy się przejść do sklepu typu castorama, majster ,B&Q  i kupić po taniości jakieś metalowe płaskowniki , najlepiej już powiercone co 10 cm . Wtedy będą pasować do standardu mocowania uchwytów w TV. Zamiast malować na czarno można kupić odpowiedniej średnicy koszulki termokurczliwe używane przez elektryków, nasunąć na płaskownik i ogrzać nad kuchenką.
Czas wykonania - pół godziny z przerwą na szluga, koszt - znikomy, współczynnik audiofilskości - nieakceptowalny, funkcjonalność - 100%

Oczywiście to tylko 'proof of concept'   8) Przy odrobinie inwencji można wprowadzić rozmaite modyfikacje. Np pozłacane wsporniki + tytanowe śruby = 100% audio voodoo .

Doskonały pomysł. Oczywiście pod warunkiem, że ta centralna nie beðzie za ciężka. ;)
A man can never have enough turntables.

Można inaczej- nie do telewizora. To mój patent na zabezpieczenie tv przed kotem. Mimo, że dziś futrzak jest w krainie wiecznych łowów, tv nadal wisi na prostej ramce z kątownika, z przyklejoną pilśniówką, maskującą przewody. Można zrobić taką trochę wyższą, by przymocować głośnik centralny.

Dobre! Będę u siebie próbować  :)

To od tyłu:

Na szczęśćie dziś można już dostać tanio takie ramiona do tv w standardzie VESA. ;)

Ależ ja do ramy mam przykręcony fabryczny wieszak w standardzie vesa. Tv można szybko zdjąć, a nawet regulować w pionie, na rządku otworów. Dodatkową zaletą jest lekkie wysunięcie tv do przodu, co jeszcze bardziej poprawia stabilność, a jak kiedyś miałem kino domowe, pod tv chował się częściowo głośnik centralny.