Słynne kulki paltona pamiętacie? Można coś takiego zrobić już w cenie kilkuset złotych.
Cztery miski bambusowe o średnicy 20 cm kosztować będą dwieście złotych. Do tego głośniki, zapewne da się dostać coś w cenie stówki za parę, ale oczywiście można i drożej. Ważne, żeby były okrągłe, bo taki będzie otwór wycięty w misce. Potrzebne będą jeszcze terminale i może elementy RLC, niekoniecznie bardzo drogie.
Głośniki trzeba jeszcze jakoś umieścić w przestrzeni i w tym zakresie można wysilić fantazję. Można je zawiesić na wysięgnikach drewnianych, przydatne szczególnie w małych pomieszczeniach lub gdy mają to być np. głośniki komputerowe. Można przerobić jakieś tanie standy głośnikowe. Można wykorzystać stojaki do kwiatków lub na parasole, wystarczy poszukać w Ikei lub na Allegro. Można zamówić stojak gięty i przezroczysty z plexi, sądzę, że w odpowiednim pomieszczeniu i ustawieniu dałby świetny efekt.
Koszt pary takich głośników mógłby się zmieścić w 400 zł. A jaka satysfakcja. ;)
A man can never have enough turntables.

Przypomniałeś mi tym pomysłem głośniki z czasów PRL.
Dźwięk mojego  M 2405 S postanowiłem wzmocnić tym zestawem:

Tak, pamiętam. To był designerski szczyt tamtych czasów, nasi wzorowali się na Audioramie Grundiga. Trudno to było dostać.
A man can never have enough turntables.

#3 04 Kwiecień 2018, 20:27:36 Ostatnia edycja: 04 Kwiecień 2018, 20:29:51 by porlick
Jak ktoś poszukuje takich kulek z Tonsilu, jak na fotce powyżej (z podstawkami), mam na zbyciu- Nawet w dobrym stanie, z siatkami, wszystko czarne.
Ja natomiast poszukuję typowego headshell'a Foniki do G8010 najlepiej w srebrnym kolorze.

A propos ikejowych kulek- będąc ostatnio u nich, zobaczyłem doskonałą wręcz podstawę, sprzedawaną pod gruuubą świecę. Jest to czerniony odlew, chyba nawet żeliwny- ciężki i solidny. Nawet te większe kulki byłyby na tym stabilne.

Ale super pomysł  ;D i wizualnie bardzo ładnie  ;D
chasing you

Jeszcze fotka podstawki do kulki- też z Ikei, żeby był komplet. To o nich pisałem powyżej.