Cytat: StaryM w 07 Styczeń 2024, 12:11:30Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcesz to odnawiać. Są ludzie, którzy chętnie kupują takie all-in-one z dawnych czasów. Często stali się właścicielami płyt (po dziadkach, rodzicach) chcieliby wejść w ten świat retro, ale sprzętu nie mają...
Ale jeśli dla siebie to wtedy możesz kombinować nawet z rozbiórką ;)
Przyznam że też o tym pomyślałem. Tym bardziej że ze zdjęć wywnioskować można o bardzo dobrym stanie zachowania tego egzemplarza.

Ale ja nie chcę niczego wyrzucać - obudowa ze wzmacniaczem może przydać się komuś innemu. Mnie zależy na "czystym" gramofonie w samodzielnej obudowie. 
A może ktoś się będzie chciał zamienić obudowami? Wtedy za "pasywną skrzynkę" dostanie "skrzynkę aktywną ".

No i jest! Mam G-601A w indywidualnej skrzynce. Szkoda, że w Fonicę wówczas nikt nie pomyślał, żeby dla G-601A zrobić skrzynkę na styl Fonomastera- z czarnym, podciętym cokołem, bo prosta skrzynka wygląda nieco ciężkawo. Najważniejsze, że jest w "odnawialnym" stanie. Już przeszlifowane, zaraz będzie lakierowana. Pokrywa cała, zawiasy ok, napęd niezużyty, poza paskiem. Jedyny poważny feler, którym muszę się porządnie zająć, to rozwulkanizowana gumka w złączu sma, której resztki podciekły i posklejały złącze. Na szczęście mam środki, którymi to zejdzie, a są bezpieczne dla reszty elementów. Zawieszenie ramienia sprawne, bez żadnych luzów, jak zwykle pęknięta "ósemka" już wysłana do fachowca w celu dorobienia zamiennika (w stali nierdzewnej, zamiast plastiku). Była w nim fabrycznie montowana wkładka ADC, lecz do tego modelu igieł już nie ma w sprzedaży, stąd jedynie słusznym posunięciem będzie zamontowanie innej wkładki. Też z początku dawano Shure, choć model 44, a ja dam 75. 
Salon zyska piękną ozdobę. 

Czekając na nową "ósemkę", trochę odnowiłem skrzynkę, przejrzałem elektronikę, chwilowo zmontowałem do kupy, choć nie wszystkie elementy trafiły na swoje miejsce. 
Ukazał się taki widok:

IMG_20240601_165921.jpg

Gratulacje. Fajna maszynka. To jest nieco późniejsza wersja G-601A. Pierwsza wersja miała pudło z wersji G-601fs.

Pierwsza strona instrukcji do niego z technique.pl i może ci się ta instrukcja przyda. ;)

g601a.jpg

https://www.technique.pl/mediawiki/index.php/G-601a_instrukcja_u%C5%BCytkownika
A man can never have enough turntables.

Tak. I pokrywę z giętej Oleksy, z otwartymi bokami. Ale takie produkowali krótko.

Cytat: porlick w 01 Czerwiec 2024, 17:00:25Czekając na nową "ósemkę", trochę odnowiłem skrzynkę, przejrzałem elektronikę, chwilowo zmontowałem do kupy, choć nie wszystkie elementy trafiły na swoje miejsce.

Czy w tym modelu jest już całkowicie paskowy napęd? A przy okazji, pokrywa to ma zawiasy takie jak w Fonomasterach były.

#57 03 Czerwiec 2024, 19:33:03 Ostatnia edycja: 03 Czerwiec 2024, 19:59:26 by porlick
Tak. To napęd paskowy, ze stroboskopem pod talerzem, odczytywanym przez okienko w plincie. Zawiasy jak w Fonomaster, z aluminiowymi kapselkami po bokach. Oryginalne stopy z pianki były już mocno zmęczone wiekiem. Na spód trafiły stopy z tworzywa, czarne, wewnątrz wyposażone we wkładki z miękkiej gumy. U znajomego ślusarza zamówiłem "ósemkę" z nierdzewki- oryginalna, z tworzywa, popękała na śrubkach regulacyjno- mocujących. Podnośnik wkrótce otrzyma nowy smar wysokolepki.