Kolumny Technics SB7. Potrzebują standu 25-30cm lub niższego odchylonego do tyłu.

Ceny u producentów były strasznie drogie - od 450 do 900zł. Bo inny wymiar itd itd... Stolarze też nie chętnie odpisywali na takie zamówienie, albo proponowali 18mm MDF, albo znów wysoką cenę jak na tak prosty projekt.

Szukałem czegoś co po prostu podniesie kolumny na odpowiedni poziom, żaden hi-end.

Kupiłem 6 najmniejszych regałów Ikea Lack, po 20zł sztuka, złącza typu L. Całość mniej niż 150zł za oba standy. No i gwoździe:) Regał Ikea Lack jest jakby stworzony pod te kolumny, długość 30cm, głębokość 26 cm, szerokość 5cm, co po złożeniu daje podstawę 30x36cm, czyli dokładny wymiar kolumny.

Do tego można zrobić podstawę marmurową i dać kolce, jak tam mi się kiedyś wymyśli. Same standy są bardzo lekkie, jak to Ikea. Ale stabilne i solidne.

Spełnia swoją funkcję, wygląda jak podstawka robiona dokładnie pod tą kolumnę. Czas zmontowania...25 minut:)

Zdjęcia o zachodzie, więc prawie nic nie widać, do tego tandetny aparat. Ale widać o co chodzi:)

pozdr

Ja kiedyś nieco wyższe i nieco cięższe popełniłem, ale w podobnej cenie ... szczegóły tych rozwiązań na moim blogu opisane są.
Z kolei niżej - taka wersja z litej dębowej deski ... trochę przekombinowane i nieco droższe w wykonaniu (~300zł).


OK, oczywiście , ... ale jeszcze się nie nauczyłem, jak to się robi.
Jeśli te linki są "niefortunne", to może to lepiej wyciąć ?

Ciekawy pomysł z tą Ikeą. Wygląda jak robione pod dokładnie ten model kolumn.

A ja wczoraj popełniłem takie dzieło. Co prawda stal, ciężkie w diabły, ale pomalowana proszkowo na czarny mat da bardzo ładny efekt. Oczywiście zastosuję elementy rozpraszające drgania, co by mi stalowy stand nie gwizdał podczas głośnego grania ;)Cytat: kangie w 21 Maj 2014, 07:02:18Oczywiście zastosuję elementy rozpraszające drgania, co by mi stalowy stand nie gwizdał podczas głośnego grania
Coś do wnętrza tych profili "nóżek" aż prosiłoby się wpuścić ... coś tłumiącego. Może nawet podobną metodą co u mnie było: małe otworki M8 od góry, no i piaskiem zasypać, uprzednio dobrze wyprażonym w piekarniku, co by wilgoci się z niego pozbyć.  (Uwaga: to trzeba robić dopiero po wysłaniu piękniejszej połowy gdzieś daleko na urlop, lub przynajmniej na 3-4 dni w odwiedziny do dalekiej rodziny ... Taki piasek po rozgrzaniu do 250 stopni, w piekarniku, to stygnie potem 2 dni). 


Cytat: zjj_wwa w 20 Maj 2014, 23:32:07
OK, oczywiście , ... ale jeszcze się nie nauczyłem, jak to się robi.
Jeśli te linki są "niefortunne", to może to lepiej wyciąć ?

Fortunne czy nie. I zalezy dla kogo. U mnie zaczęły już powodować taki sam odruch, gdy w domofonie usłyszę "proszę otworzyć - ulotki". A mówię wtedy już z automatu "nie, dziękuję".

Cytat: zjj_wwa w 21 Maj 2014, 07:51:42
Coś do wnętrza tych profili "nóżek" aż prosiłoby się wpuścić ... coś tłumiącego. Może nawet podobną metodą co u mnie było (...)
Myślałem o tym. Trzeba się raz na zawsze pozbyć fali stojących w elementach typu rura / profil zamknięty.

Cytat: jar1 w 21 Maj 2014, 08:10:31Fortunne czy nie. I zalezy dla kogo. U mnie zaczęły już powodować taki sam odruch, gdy w domofonie usłyszę
Ok. Wiem o co chodzi. Znalazłem gdzie te obrazki się tutaj dodaje i skorygowałem.

Poszukuję standów pod monitory 80cm.
Ma ktoś namiary na dobre i przyzwoite cenowo?
No i estetyczne.