Ostatnio napisałem dwuczęściową recenzję urządzenia Squeezebox Classic.
1. http://audiocafe.pl/press/recenzje/logitech-squeezebox-classic/
2. http://audiocafe.pl/press/recenzje/squeezebox-classic-ocena/
Wydaje mi się, że warto Squeezeboxa promować, choć to są urządzenia już nieprodukowane. Można jednak je kupić od czasu do czasu. Sam kiedyś kupiłem używanego Classica za granicą i byłem z niego zadowolony. Potem jednak pojawiło się na Audiostereo wiele postów o komputerach audio i postanowiłem sobie, że zrobię taki bezkompromisowy komputer audio o wszechstronnym muzycznym zastosowaniu, który jednak po paru latach okazał się przerostem mojej ambicji nad potrzebami.
Bardzo rzadko np. korzystałem z pilota, bo wyświetlacz był jednak trochę za mały. Prawie wcale nie korzystałem z odtwarzacza CD, bo wolałem sobie najpierw płytę zripować, a potem słuchać. Oczywiście mogłem korzystać z dobrodziejstwa odtwarzania plików 24bit/192kHz, ale co z tego, skoro takich plików miałem bardzo mało a poza tym kompletnie nie potrafiłem ich odróżnić od powiedzmy 24bit/48kHz.
Tak, wiem zapewne jestem głuchy albo nie miałem odpowiednio dobrych kabli. ;)
Jednak znacznie wygodniej było mi korzystać z wyjścia toslink, które i tak stanowiło ograniczenie do 96kHz. Wreszcie gdy niedawno pojawiła się ponowna okazja kupienia Squeezeboxa, stwierdziłem, że to dobry pomysł.

Jeśli będzie potrzeba, żeby napisać coś jeszcze, to oczywiście będę służył pomocą.
A man can never have enough turntables.