Ale wybierając się np. do salonu Sony, mino wszystko posłuchajcie obydwu MHC. Zdobędziecie bezcenne doświadczenie na czym polega kompromis. W Waszym
przypadku finansowy.
Ostrzegam może zaboleć :(

@WOY
Mój tata jest z małego miasta powiatowego, to nie ma zbyt wielu możliwości osłuchu takiego sprzętu. :P

W każdym razie Sony MHC-V50D ma jeden głośnik niskotonowy, dwa głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe, zaś Sony MHC-V11 jest pozbawiony głośników średniotonowych, więc spodziewam się, że jakość dźwięku jest dużo niższa.

Aczkolwiek  LG OM7560 wygląda jakby miał jeden głośnik niskotonowy, dwa głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe (czyli jak Sony MHC-V50D), ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że tak rzeczywiście jest.

Ogólnie rzecz biorąc LG OM7560 ma masę różnych niepotrzebnych bajerów, dziwnych mikserów etc, ale się zastanawiam jak wypada w kwestii jakości dźwięku w stosunku do Sony MHC-V11 i Sony MHC-V50D i czy warto dopłacać 500 PLN do LG OM7560 czy lepiej zostać przy Sony MHC-V11.

To, że urządzenie wygląda na dwudrożne, nie znaczy, że gorzej gra. Zdecydowanie polecam SONY.
A man can never have enough turntables.

Panowie, ale nie wydaje się tys. czy prawie dwóch na sprzęt po krótkiej wymianie zdań na forum. Tego trzeba koniecznie posłuchać. I nie usprawiedliwiam faktu że ktoś mieszka w powiatowym mieście.
Można dać koncertowo ciała i co wtedy ?
Przecież do jakiegoś miasta z salonem nie trzeba jechać 2 dni końmi i przepływać rzeki w pław.

Obawiam się WOY, że w salonie żadnym to tego nie będzie. ;)
W sumie to może w jakimś MediaExpert, MediaMarkt? Zresztą nie ma co kombinować, to ma być głośne i błyskać. Co tu sprawdzać. ;)
A man can never have enough turntables.

Z tego co sprawdziłem, to omawiany sprzęt jest do zobaczenia w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim, która znajduje się 30 km od miejsca zamieszkania moich rodziców, więc może tata z bratem przejadą się zobaczyć na własne oczy zobaczyć i na własne uszy posłuchać tego sprzętu. ;P

To jest zdecydowanie dobry pomysł.
A man can never have enough turntables.

Mój tata i mój młodszy brat pojechali dzisiaj do Galerii Ostrovia, żeby w tamtejszych RTV EURO AGD i MediaExpert sprawdzić zaproponowane przeze mnie cztery urządzenia.

Sony MHC-V50D podobał się im zdecydowanie najbardziej, ale tata stwierdził, że był zbyt drogi. Sony MHC-V11 był dla taty zbyt mały, prezentował się jak zwykły mały głośniczek no i ten jego znajomy miał identyczny, to nie chciał papugować. Philips NTX400 im się w ogólnie nie podobał. LG OM7560 ogólnie uznali za całkiem fajny, ale ich zdaniem miał zbyt ordynarny, wiejący tandetą wygląd. Ale będąc tam zauważyli jeszcze LG FH6, którego ja im nawet nie proponowałem, bo nie obsługiwał płyt CD.

Odsłuchiwali chyba tylko Sony MHC-V11, LG OM7560 i LG FH6. Ich zdaniem grały podobnie tylko FH6 miał najsłabszy bas (co jest zrozumiałe, bo wydaje mi się, że to urządzenie nie ma osobnego głośnika niskotonowego), a LG OM7560 miał największą moc (i chyba mocno basowe brzmienie, ale mogli mieć podkręcone basy zbytnio - ogólnie tata był zdegustowany poziomem wiedzy pracowników RTV EURO AGD, gdyż nie potrafili nawet własnego sprzętu obsługiwać). Gdyby nie to jak ordynarnie i tandetnie LG OM7560 wyglądał to by się na niego zdecydowali, a tak tata wziął jednak LG FH6 za 1200 PLN, mimo że nie obsługiwał płyt CD i nie miał osobnego głośnika niskotonowego. Dla porównania LG OM7560 kosztuje w większości sklepów ok. 1850 PLN, ale na Allegro są jeszcze trzy nowe sztuki do kupienia od OleOle.pl za 1500 PLN.

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. :)


Cytat: Darion w 06 Sierpień 2017, 11:29:40I jak to gra, jakieś stereo to robi?   :)
Słuchałem raz podobnego zestawu, choć bardziej domowego. W takich zestawach basowy głośnik zwykle jest jeden. Średnio-wysokotonowe są dwa lub więcej. Jest stereo, ale marne.
A man can never have enough turntables.