12 Czerwiec 2015, 18:38:50 Ostatnia edycja: 12 Czerwiec 2015, 18:44:01 by Gieldowak
Cześć wszystkim!
Mam małą rozterkę. Szukam interfejsu audio do komputera który pozwoli mi przełączać się miedzy dwoma wyjściami (słuchawki komputerowe oraz kolumny ze wzmacniaczem). Interfejs musi posiadać wejście jack 3,5 mm, mikrofonowe (może być xlr) oraz wejścia które pozwolą podłączyć RADMORa 5412. Nie szukam jakiejś niesamowitej jakości dźwięku, wystarczy, że będzie lepszy niż zintegrowana karta dźwiękowa na płycie głównej.
Budżet jaki chcę przeznaczyć na interfejs to 300zł, ale jak będzie potrzeba i sprzęt warty swojej ceny to mogę zapłacić więcej.
Bardzo ładnie proszę o pomoc :)

Nie rozumiem o co chodzi, ale mogę opisać jak ja mam wszystko połączone.

Oglądając filmy mam wyprowadzony dźwięk przez wyjście analogowe karty muzycznej do wzmacniacza. Ale mogę też używać słuchawek, bo mam je wpięte do drugiego wyjścia karty komputera. Wyjście ze wzmacniacza (często się to oznacza jako wyjście do nagrywania) mam podłączone do wejścia analogowego karty komputera, więc mogę sobie np. nagrywać program radiowy, jeśli mam taką potrzebę. Oczywiście tuner radiowy połączony zwyczajnie ze wzmacniaczem.

Czyli mam wszystko to co ty chcesz mieć i nie mam żadnego interfejsu. Zresztą co to ma być za interfejs?

Czy nie wystarczy połączyć wszystkiego tak mam ja? Potrzebne do tego są tylko 2 kable typu mały jack z jednej strony i 2xRCA z drugiej.

#2 12 Czerwiec 2015, 20:48:52 Ostatnia edycja: 12 Czerwiec 2015, 21:11:51 by Gieldowak
Prościej mówiąc chcę podłączyć do komputera kolumny ze wzmacniaczem oraz słuchawki z mikrofonem. Polepszyć jakość dźwięku i móc się swobodnie przełączyć. Są karty dźwiękowe które oferują dwa wyjścia słuchawkowe, no jest to rozwiązanie ale zewnętrzny interfejs na USB (DAC)  chyba byłby lepszym wyborem. Chociaż mogę się mylić bo co ja tam wiem... :)

Pytanie zasadnicze. Wyjście z komputera do swojego Radmora chcesz mieć cyfrowe, czy analogowe? Bo od tego zależy cała reszta. Analogowo to starczy ci kabel minijack-2RCA.
A man can never have enough turntables.


chcę podłączyć do komputera kolumny ze wzmacniaczem oraz słuchawki z mikrofonem. Jeśli to komputer stacjonarny to standardowo masz wyjście liniowe i wejście do mikrofonu zdublowane - jedna para z tyłu, druga na przodzie. Więc do tyłu podpinasz Radmora, a z przodu słuchawki i mikrofon.

Polepszyć jakość dźwięku i móc się swobodnie przełączyć. Lepszą jakość dźwięku (odtwarzanego przez Radmora i głośniki) zagwarantuje zewnętrzny DAC lub jakaś karta muzyczna USB tylko wtedy, jeśli płyta główna jest bardzo stara i byle jaka. Stare płyty główne miały słabe karty muzyczne, bo słychać było na wyjściu zakłócenia od HDD i inne. Te nowsze nie mają tego problemu i jakość dźwięku jest bardzo dobra. Jeśli uważasz, że DAC ma ładniejsze czy lepsze brzmienie od karty muzycznej to raczej nie ma. Pomiarowo będzie oczywiście lepszy, ale czy to można usłyszeć? Odpowiedź jest prosta - nie można.

Jeśli masz wyjście liniowe i po połączeniu ze wzmacniaczem nie ma słyszalnych zakłóceń przydźwięku sieci, to powinieneś być zadowolony, a słuchawki i mikrofon (tak jak przedpiśca napisał) z przodu.
Jeśli zaś to jest laptop z jednym tylko wyjściem audio, to niestety musisz kupić albo dodatkową kartę dźwiękową na USB, albo DAC z wejściem USB.
A man can never have enough turntables.

Jest to komputer stacjonarny. Zapomniałem jednak wspomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie o tym, że słuchawki podłączone do komputera grają dość cicho. Dlatego chciałbym kupić DAC'a, ewentualnie inna kartę dźwiękową

DAC standardowo ma wejście cyfrowe i wyjście analogowe 2xRCA, takiego z wyjściem słuchawkowym na pamięć nie znam, musiałbym poszukać, może takie i są. Więc w ogóle kupowanie osobnego przetwornika, żeby do niego podłączyć komputerowe(!) słuchawki z mikrofonem uważam za alogiczne. Alogiczne - patrz znany film Seksmisja.

Jeśli słuchawki z mikrofonem potrzebne ci są do Skype (or whatever), to najpierw sprawdź, jak ci się podoba dźwięk twojego komputera podłączonego do wzmacniacza. Jeśli jest OK, to dokup do Skype kartę dźwiękową na usb z wyjściem słuchawkowym i wejściem mikrofonowym, starczy w zupełności taka za ~20 zł.
A man can never have enough turntables.