Cytat: StaryM w 25 Styczeń 2015, 16:37:26ale nie odtworzy się np ripów z winyli robionych jako 24/96.

Mam takie pytanie. Czy w takiej operacji (ripowania winyla do plików duzych gęstości) odbywa się harder'owo czy sofware'wo? Konkretnie, czy jak wykorzystywany jest przetwornik ADC (analogowo-cyfrowy) czy jedynie software'owo z niższej gęstości jest podkręcany do wyższych?
Bo teoretycznie, np. karta dźwiekowa może mieć DAC z obsługą gęstych formatów ale ADC niekoniecznie.

Trudne pytanie. Ja mam w komputerze kartę dźwiękową o maksymalnym próbkowaniu 192kHz. Jako że nie używam Windows, to nie ma obawy, ze mój system będzie mi wmawiał, że coś działa lepiej niż działa naprawdę. ;)
Ripując płyty winylowe przy użyciu Audacity mam 192kHz i szlaban. Więcej się nie da. Zatem jestem pewny, że działa tak karta dźwiękowa i konwerter DAC/ADC. Jednak bez programu Audacity (lub innego nie umiałbym ripować), zatem czy hardwarowo, czy softwarowo? ;)

Tak. Sprawdziłem. Jeśli komputer z Linuksem ma inną kartę, to Audacity pokaże np. maksymalne próbkowanie do 96kHz.
A man can never have enough turntables.

Audacity zgrywa chyba do jakiegoś swojego formatu roboczego i dopiero potem trzeba to przekonwerować do Flac,mp3.

Audacity zapisuje pliki surowe (raw) z zawartością cyfrową, potem należy je wyeksportować do formatu, który chcemy mieć.  To może być mp3, flac, ale również wav lub wiele innych formatów - to już zależy wyłącznie od encoderów, które mamy w systemie.
A man can never have enough turntables.

#14 25 Styczeń 2015, 21:13:56 Ostatnia edycja: 25 Styczeń 2015, 21:15:44 by frost1971
No zgadza się.

Podłącze się do tematu. Poszykuje dac z regulowanymi wyjściami xlr. Wolał bym za bardzo nie przekraczać 2000 zł. Na razie wpadły mi w oko taki rozwiązania mytek stereo 96, Audio-gd NFB-10ES3. Nie wiem jak rozwiązane jest sterowanie wzmocnieniem w mytku w A-gd wygląda to zachęcająco. Macie jakieś doświadczenie z tymi dac, a może macie jakieś inne propozycję najlepiej z dobrym usb na pokładzie.

Czy ktoś słuchał może tego DAC-a ?
http://www.audiostream.com/content/teac-ud-501-dual-monarual-pcmdsd-usb-digital-analog-converter

Przyznam, że z takim wyposażeniem z ceną poniżej 3000 wygląda na bardzo interesującą propozycję.

Teac ma wejście usb na kości tenora a one mają dosyć kiepskie oprogramowanie. Regulacja dotyczy tylko wyjścia słuchawkowego więc może działać tylko jako dac lub wzmacniacz słuchawkowy. Na AS ktoś miał problem z trzaskami przy pracy na usb co nie jest zachęcające. Za 3000 można wyrwać coś z Audio-gd to chiń szczyzna ale całkiem ciekawa i w swojej cenie ciężko o konkurencje.

Nie znam tego sprzętu, ale...
PC users have to download and install the Teac Windows drivers for playback of PCM rates over 24/96 as well as for DSD.
A jak nie zainstalują sterowników TEAC, to co? Nie będzie over 24/96 ani DSD?
Jestem dość sceptyczny wobec urządzeń, do których producent ma własną specyfikację, własne sterowniki, bo to oznacza, że nie bardzo trzyma się standardów. A co z przzelotnie wymienionymi użytkownikami Maców? Nie będą mieli DSD? A co z Linuksem? Czy sprzęt w ogóle jest zgodny ze standardem usb-audio?
Dziwne jest to, że nigdzie nie ma wprost podanej specyfikacji technicznej, a możliwość odtwarzania tego czy tamtego jest zdecydowanie powiązana z Windows. OK. Komuś może to wystarczać, używa tego systemu i tak. A co będzie, gdy za parę lat wyjdzie kolejna wersja systemu operacyjnego, a producent DACa nie zrobi sterowników i oprogramowania. To nie byłby pierwszy przypadek. Są dziś setki, jeśli nie tysiące drukarek, skanerów i innych urządzeń komputerowych, które już dziś nie będą działać z Windows Vista, 7, czy 8.
A man can never have enough turntables.

Ten Teac nie potrzebuje sterowników do linux i osx (pracuje w standardzie usb audio clas 2.0). Problematyczna jest tylko praca konwertera usb na tenorze. Podobne problemy były na początku gdy Audio-gd miało ten konwerter w swoich urządzeniach.