Dzięki StaryM
Działa odtwarzanie po kolei, jak również przetestowałem opcję playera i serwera jednocześnie. Trochę mi ten interfejs nie przypadł do gustu, ale to szczegół. Wątek założony przez BeatX wiele mi pomógł. Dzięki niemu doszedłem,że muzyka zaczęła być słyszana na komputerze serwerze.
Proszę mi wybaczyć moją niewiedze, ale nigdy nie korzystałem z tego typu rozwiązań i jest ciężko. Jakoś niechętnie ludzie biorą udział w temacie. Nie wiem czemu, skoro jak widzę, system jest dość popularny. Już prawie byłem zadowolony, ale wynikł kolejny problem, na którym stanąłem i szczerze mówiąc nie mogę sobie poradzić. Kłopot mam z kartą dźwiękową. Jak wcześniej wspomniałem, to posiadam kartę EMU-0204. Niestety nie chce odtwarzać przez tą kartę. Próbowałem różnych opcji i nic.

Karta jest widziana przez dalphi, ustawiona w dolnym prawym rogu, jako player. Pozaznaczałem wszędzie "ptaszki" w zakładce audio/mixer/.....Jest front minijack zaznaczone i tam też wpięty przewód audio. Zresztą tak podłączony zestaw cały czas używam pod win7 i foobar.

Jeśli nie odpalę pod tą kartą, to nie ma sensu dalej brnąć w ten system, a szkoda. Jeszcze nie miałem porównania w graniu win i dalphi, no bo nie chodzi z emu. Upatrzyłem już sobie nawet mały terminal hp i td... , a tu chwilowy zonk. Chociaż czytałem opinie niektórych forumowiczów w necie, że ten system niby gra gorzej. Że jednak foobar, asio ... lepjej, a le każdy słyszy inaczej.

Na innym forum czytałem, że ktoś uruchamiał dalphi z tą kartą i chodziło. Ponoć miał problem, że tylko odtwarzało 44,1, albo 192. Pośrednie nie chciało, ale jednak coś zagrało, a u mnie na tą chwilę nie chce.
Jak przełączę na drugi odtwarzacz (intel hd-karta zintegrowana na płycie) i podłączę słuchawki z tyłu komputera, to gra, czyli prawidłowo chyba ustawiam karty.

Nie wiem, czy coś jeszcze w biosie by trzeba, może zmiana portu usb dla emu. Nie mam pojęcia.

Proszę osoby zmagające się z tym tematem o pomoc w rozwiązaniu problemu karty. Tu na prawdę nie daje rady.

Pozdrawiam. Robert.

pokaż no screeny tych ustawień, kolego

Witaj Mack
Proszę bardzo.


Dodatkowe
Dzieki moderatorowi za wcześniejsza pomoc odnośnie załączników.

Zapomniałem o jeszcze jednym


Sprawdź Czy ta zewnętrzna karta nie ma takich samych ustawień jak wewnętrzna. Być może, jeśli jest digital i analog, to ustawić trzeba na analog. Tylko gdybam, bo nigdy nie miałem do czynienia  z EMU-0204. Max samplerate lepiej ustawić na hardware limit. Być może wbudowaną kartę trzeba w BIOSie wyłączyć. Bywa, że dwa takie same urządzenia się kłócą. Spróbuj też na wszystkich wyjściach karty, czy jest jakiś sygnał.
A tak BTW dlaczego upierasz się przy tej karcie?
A man can never have enough turntables.

Witam ponownie.
Napisze, co w międzyczasie już wcześniej zrobiłem.
Wyłączyłem kartę zintegrowaną  w biosie. Sprawdziłem, co jeszcze mogę z tego poziomu, ale niczego sensownego nie znalazłem. Dalej zmieniłem ustawienia karty na HW limit 192000Hz. Oczywiście każda zmiana i save & restart. Zmiany są zapamiętywane. Nic to nie przyniosło.
Jak wyczytałem na innym forum, to ktoś doszedł, że karta w daphile gra tylko na ustawieniach 44,100 i 19200, dla tego przestawiałem do prób. Dla innych ustawień musiał robić resampling (sory za pisownię). U mnie nie zagrało.
Czemu uparłem się na tą kartę. Ponieważ taką posiadam. Została kupiona kiedyś do zupełnie innych celów, niż słuchanie muzyki, ale kiedy zacząłem po wielu latach gromadzić jakiś sprzęt i wróciłem do muzy (od czasu do czasu, ponieważ trochę go brak), to chciałem go wykorzystać na maxa. Dla tego zainteresowałem się flac, itp...foobar...To też dla mnie nowość, ale ogarnąłem.
Teraz, kiedy przypadkiem natrafiłem na daphile, to też mnie to zaintrygowało i pomyślałem, ze chociaż przetestuję, porównam. No to jak teraz mogę odpalić "gorszą" kartę. Przecież sam efekt placebo na to nie pozwala  ;D ;D ;D. Mieć porshe w garażu i jeździć kaszlakiem ?
Oczywiście żartuję, ale coś w tym jest. Póki co jeszcze się nie poddaje. Zobaczymy. Zawsze mogę wyjąć kartę sd, restart i odpala sie win7 i foobar i gra, no ale niesmak z porażki pozostaje  ;D.

Tak na marginesie, to myślałem, że doczytam problem w temacie
http://audiocafe.pl/cyfrowe-audio-odtwarzacze-plyt-i-sieciowe/daphile-czyli-kompletny-system-do-hi-fi-pc-audio/330/

Tutaj forumowicz harnas 1201 zmagał się z podobnym tematem. Co prawda EMU-0202, ale podobna.
Potem niestety nie zechciał się pochwalić na forum i nikt go zresztą nie zapytał, jak doszedł. Nie będę komentował. Szkoda, bo forum jest chyba do pomocy i wymiany doświadczeń. Post #334.

Pozdrawiam.

Cytat: Robson_new w 05 Listopad 2019, 15:40:00
Tutaj forumowicz harnas 1201 zmagał się z podobnym tematem. Co prawda EMU-0202, ale podobna.
Potem niestety nie zechciał się pochwalić na forum i nikt go zresztą nie zapytał, jak doszedł. Nie będę komentował. Szkoda, bo forum jest chyba do pomocy i wymiany doświadczeń. Post #334.
No niestety tak jest. Otrzymujecie satysfakcjonujące was informacje i znikacie bez śladu. Mógłbym tu sypnąć dziesiątkami nicków ale mam to w dupie.
Zapewne sam też znikniesz ;D

#18 05 Listopad 2019, 17:01:24 Ostatnia edycja: 05 Listopad 2019, 17:22:21 by Robson_new
Bardzo nieładnie.
To czy ma szanowny forumowicz coś tam w dupie, czy nie zupełnie mnie nie interesuje i chyba nie wnosi niczego konstruktywnego do mojego tematu. Na pewno zaniża poziom tego forum. Gdzie indziej byłoby ostrzeżenie lub coś innego, ale forumowicz pewnie ma to w d......Miło było poznać.

Bardzo dziękuję StaryM za pomoc. Udało się odpalić. Przyznaję się ze wstydem, że nie przyszło mi do głowy sprawdzić na innych gniazdach, które są z tyłu karty. Zawsze używałem tego z przodu, ponieważ mam możliwość regulacji potencjometrem w karcie i nie muszę "niszczyć" gały we wzmacniaczu.

Mam jeszcze mały mankament w odsłuch, ale poszperam w ustawieniach. Jak słucham yazoo na 24/192, to jest ok, ale po uruchomieniu jakiegoś innego utworu 16/44,100 słychać tylko cyfrowe śmieci. Zobaczymy. Na tą chwilę zrobię jakieś porównania między platformami, jak miałem w założeniu.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

PS.
Udało mi się ominąć ten problem poprzez zmianę ustawień w zakładce audio/audio procesing i przestawienie na opcję Resample PCM to max rate. Działa  ;D

Cytat: Robson_new w 05 Listopad 2019, 17:01:24Gdzie indziej byłoby ostrzeżenie lub coś innego, ale forumowicz pewnie ma to w d......Miło było poznać.
WOY trochę szorstko zauważył pewną prawidłowość, lecz nie sądzę, by chciał kogoś obrazić personalnie. Wątek o Daphile ma blisko 300 tysięcy wyświetleń. Jest takich popularnych wątków więcej. Problemem staje się to, że większość internautów dziś szuka informacji, ale sami informacjami nie bardzo chcą się dzielić. Biorąc pod uwagę że mamy nieco pona 500 zarejestrowanych użytkowników, to kto te 300 tysięcy w wątku nabił? ;)
Dla tych którzy należą do nieco starszego pokolenia i przywykli do czegoś takiego jak forum tematyczne, to trochę frustrujące. ;)

Cytat: Robson_new w 05 Listopad 2019, 17:01:24Przyznaję się ze wstydem, że nie przyszło mi do głowy sprawdzić na innych gniazdach, które są z tyłu karty.
No to jest podstawa, sprawdzić wszystkie wejścia. Sprzęt komputerowy potrafi sprawiać czasem niespodziewane i idiotyczne niespodzianki. Co do samplerate to tak jest, jeśli karta dobrze działa automatycznie to jest ok, ale w przeciwnym razie może być konieczność ustawienia upsamplingu.

No i nie należy się poddawać. Czasem dzieją się rzeczy dziwne. Nie dalej jak dziś walczyłem z konfiguracją HBO na urządzeniu z Androidem. Wszystko pięknie  się udało, ale w prawym górnym rogu wciąż widniała ikonka przekreślonego czerwonego głośnika. W innych aplikacjach dźwięk działał, a w tej nie. Okazało się, że wystarczyło podpiąć klawiaturę (urządzenie ma pilota, nikt nie podłącza do niego klawiatury) i wcisnąć F8. Ta... ale konia z rzędem skąd się tego dowiedzieć. ;)

PS. Dzisiejsze wbudowane karty HDA Intel (wyjąwszy może wersje okrojone w laptopach) są często lepsze niż nieco starsze karty zewnętrzne w wersjach PRO, Hi-Fi etc. Wiem co mówię, bo bawię się komputerami od 1997 roku. I widzę, jak ogromny postęp się dokonał. Najlepszym rozwiązanie z mojego punktu widzenia jest Daphile jako serwer i do tego oddzielny odtwarzacz, ale to już inna bajka.
A man can never have enough turntables.