Może być AMD. Ważna jest architektura X-86_64. Nie mogą być np. procesory RISC. Ale Atomy mniej się grzały od odpowiedników AMD.
A man can never have enough turntables.

Dzięki.
następne rozwiazanie przyszło mi na myśl. Cena ma znaczenie dlatego pomyślałem, żeby do mojego terminala HP 5740 podłaczyć dysk SSD, tak, żeby był bezpośrednio zasilany z komputera. Robił tak ktoś i czy to jest problematyczne rozwiazanie?

Można. Terminal jest podobny w tej mierze do każdego innego komputera. SSD nie ma dużego poboru mocy, więc zasilacz powinien wyrobić. Zapewne w środku nie ma kabelka SATA, więc zapewne będzie trzeba przejściówkę jak na obrazku. Pytanie, czy na płycie jest gniazdo SATA, jak nie, to może być problem.
A man can never have enough turntables.

Może w weekend znajdę chwilę czasu, żeby rozkręcić i zobaczyć co jest w tym terminalu.
Wczoraj z ciekawości zainstalowałem foobar 2000 na laptopie win 10 i aplikację na android do do sterowania nim. Pobawiłem sie takim playerem. Nawet ciekawie to zagrało. Funkcjonalność podobna do Daphile, a dźwięk, sam nie wiem. Miałem wrażenie, że lepiej, ale to może to być tylko sugestia umysłu na coś co jest nowe/inne. W kwestiach audio już sam sobie nie werzę:)

Szczęśliwszego Nowego Roku wszystkim.

Śpieszę donieść, że nowa beta Daphile naprawia błąd dekodowania FLAC.

Link do nowej bety wkleiłem  poniżej w cytat z mojego wcześniejszego postu.

Cytat: Kris_Floyd w 24 Listopad 2020, 10:43:50TIDAL made a change to their interface to use HTTPS instead of HTTP and that required some changes to LMS of Daphile also. I have already released a new beta version that is available here:
http://www.daphile.com/firmware/beta/

You can also upgrade to it if go to http://<your Daphile PC IP-address>/cgi-bin/Devel and copy the download link of the new version to input field besides "Install" button and press it.
Ostatnia beta, która powinna naprawić błąd jest tu (ten link można wkleić w podane pole):
http://www.daphile.com/firmware/beta/daphile-20.12-b311505-x86_64.isoU mnie już działa FLAC w TIDAL'u.

#1445 17 Styczeń 2021, 13:35:45 Ostatnia edycja: 17 Styczeń 2021, 13:41:08 by Filwoj
Mam komunikat na ekranie Daphile, na dole:
Dostępne są nowe aktualizacje. (Spotty, UPnP/DLNA bridge, AirPlay bridge). Link prowadzi do strony z ustawieniami dodatków ale nie wiem jak przeprowadzić ich aktualizację. Tam z kolei jest komunikat o brakującym pliku konfiguracyjnym, porada aby go stworzyć klikając "generate" ale takiego przycisku nie znajduję. Lub, jeżeli "samozapis" jest włączony to należy odświeżyć stronę co niczego nie zmienia. "Samozapis" mam włączony. Ktoś, coś podpowie ? Z góry dziękuję za pomoc.
Wojtek

A może spróbuj postawić Daphile'a od nowa.
Jest nowa wersja ze stycznia.
http://www.daphile.com/firmware/stable/

Mam zawsze najnowszą wersję systemu, regularnie robię aktualizacje.
Wojtek

U mnie postawienie systemu od zera pomogło na bolączki.
Trwało to nie więcej niż 5 minut.
Może warto spróbować.

Cytat: StaryM w 14 Grudzień 2020, 10:06:462. A tak w ogóle, czy komputer będzie też odtwarzaczem, czy tylko serwerem muzycznym? W tym pierwszym przypadku należy wziąć pod uwagę  kwestię hałasu.
Jaka jest różnica w takich rozwiązaniach? U mnie  jest tak, że komputer z zainstalowanym Daphile podłączony jest do DAC a steruję nim z innego komputera lub aplikacji na telefonie.

Wiecie może czy jest jakiś problem Daphile z DAC Chord Qutest? Nie mogę odtwarzać plików DSD.