Nie jestem pewny, ale moze być tak. Są różne karty dźwiękowe. Większość nie wspiera wszystkich częstotliwości próbkowania. 176 to taki dość dziwny typ. Pod Windowsem (zakładam, ze na tym samym sprzęcie) jest to albo downsamplowane,albo upsamplowane. To prawie pewne.
Daphile w trosce o jakość dźwięku domyślnie tego nie robi. Bo w końcu chcemy mieć bit perfect. ;)
A man can never have enough turntables.

#1151 05 Luty 2017, 22:39:14 Ostatnia edycja: 05 Luty 2017, 22:43:25 by Jokero
@StaryM
Daphile mam zainstalowany na uprzednio sformatowanym dysku w terminalu Wyse Dell. Sygnał wychodzi z USB do konwertera USB/SPDiF również produkcji Nostromo (z separacja galwaniczną) i dalej coaxialem do DAC`a z bit-perfect.

Porównanie byłoby miarodajne tylko, gdyby Windows był dokładniej na tym samym komputerze. Trudno zatem powiedzieć, z jakiego powodu Daphile zachowuje się inaczej.
A man can never have enough turntables.

No tak z tym, że Daphile jest samoistnym systemem. Zainstalowany (najnowsza wersja)na dysku po formacie. Przyczyn szukałbym ustawieniach Daphile. Może ktoś miał podobny problem?

Witam wszystkich!
Dzięki informacjom w tym wątku na starym laptopie zainstalowałem Daphile skonfigurowałem do współpracy z moim NAS i wszystko na razie działa wg moich oczekiwań. :)
Ale laptop ma swoje "uroki" wentylator, hałasujący dysk twardy, wygląd itd w związku z tym planuje przesiadkę na terminal.
Rozważam polecany tu i sprawdzony Fujitsu Futro S550-2 lub Fujitsu Futuro S700 AMD APU 1,2GHz 1GB 2GB FLASH.
Zanim zakupię DAC na USB zamierzam korzystać z wbudowanej karty dźwiękowej i tu pojawia się pytanie czy w w/w terminalach Daphile współpracuje prawidłowo z wbudowaną kartą dźwiękową?
Kolejna sprawa to ripowanie płyt, na obecnym laptopie to działa prawidłowo i bezobsługowo (mam to skonfigurowane w ten sposób że wkładam płytę i Daphile robi wszystko dalej automatycznie a po zakończonym poprawnie procesie "wypluwa" płytę).
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak to wygląda z zewnętrznym napędem CD/DVD podłączanym do terminala na USB? Czy wygląda to tak samo? Czy musi być jakiś specjalny typ, rodzaj napędu?

Daphile będzie współpracować z większością kart bez żadnych problemów, zachowanie podczas pracy z z napędem też powinno być takie samo.
A man can never have enough turntables.

Cytat: Jokero w 05 Luty 2017, 22:00:27
Panowie, mam taki problem. Przy próbie odtworzenia pliku 176kHz Daphile> DAC Nostromo Wolf słychać szumy, trzaski. Pliki 44,1 do 96kHz oraz 192 KHz grają bez problemu. Ten sam plik o częstotliwości 176kHz za pomocą Foobara jest odtwarzany prawidłowo. O co chodzi, gdzie jest problem?, nie dokonywałem żadnych zmian w ustawieniach Daphile.

Może się komuś przyda.
Odpowiedź uzyskałem od producenta. Czyli to, że konwertery tej firmy oparte na CM6631A i XMOS nie obsługują częstotliwości 176kHz

Cytat: Jokero w 10 Luty 2017, 08:14:18Odpowiedź uzyskałem od producenta. Czyli to, że konwertery tej firmy oparte na CM6631A i XMOS nie obsługują częstotliwości 176kHz
Czyli Windows robił downsampling albo upsampling, tak jak pisałem. ;)
A man can never have enough turntables.

Tak  a przy ustawieniu na  twardo 176kHz występowały trzaski. Dotyczy to rozdzielczości 24bit bo prawdopodobnie pliki 16/176 co muszę  sprawdzić odtwarzane są  prawidłowo.
http://projektnostromo.pl/images/stories/virtuemart/product/cm6631a.jpg

Witam wszystkich.
Jak piałem wcześniej mam zainstalowany Daphile na starym laptopie Asus i kontroler dźwięku przedstawia się w systemie jako HDA SID966.
Zamierzam zakupić zewnętrznego DAC na usb i w związku z tym przeprowadziłem pewien test.
Odtwarzałem równolegle zripowany utwór (FLAC bez kompresji) i oryginał z płyty cd (odtwarzacz DENON DCD-590), podłączone do 2 wejść wzmacniacza (Pioneer A-656 + Dali Concept6) i przełączałem sygnał między cd i Daphile.
Efekt tego był taki że nie odnotowałem różnicy w odbiorze między cd a daphile. Testy przeprowadziłem na 3 różnych płytach (różne gatunki muzyki)
Wnioski jakie przyszły mi do głowy:
Mam problem ze słuchem.
Parametry przetworników w laptopie i odtwarzaczu są bardzo zbliżone.
Mam zbyt "słaby" sprzęt żeby zauważyć różnice.
Oryginał (płyta cd) jest zbyt nie jest zbyt dobrym obiektem testów i Wyższość DAC objawia się dopiero podczas odtwarzania plików o wysokiej rozdzielczości.

Co o tym sądzicie?

Szczerze mówiąc spodziewałem się że usłyszę różnice i skłoni mnie to do zakupu DAC ale teraz mam mieszane uczucia.
Nie jestem tzw audiofilem, słucham muzyki dla przyjemności głównie z CD i rzadziej mp3, Daphile zainstalowałem ze względu na wygodę mam NAS i zamierzam zripować swoją kolekcje płyt i odtwarzać z NAS.
Czy w takim przypadku zakup DAC USB jest uzasadniony czy pozostać przy karcie dźwiękowej?