Cytat: teddy w 02 Kwiecień 2015, 12:35:43Spróbuj jeszcze w mixerze karty NVidia "zaptaszkować" CD i Video. Wyjście cyfrowe z karty jest przeznaczone głównie do obsługi DVD i CD więc może zaznaczenia tych opcji w mixerze brakuje. Sprawdzałem, że sterowniki do NVidii CK804 były już instalowane w znacznie wcześniejszych wersjach jądra Linuksa niż to, które jest obecnie stosowane w Daphile - powinno więc działać. Gdyby nie działało, to spróbuj jeszcze podłączyć jakiś zewnętrzny napęd i sprawdź czy spod Windowsa wychodzi na wyjścia cyfrowe sygnał z płyty CD czy DVD.
Pozdrawiam
Witaj, zaptaszkowałem te dwie opcje i niestety cisza na wyjściu spdif, znajomy ma mi przynieść instalkę XP wtedy sprawdzę i to będzie dla tej płyty być albo nie być bo za dużo kłopotu sprawia
Pozdrawiam

Cytat: Mack w 27 Styczeń 2015, 21:01:52
Cytat: teddy w 24 Styczeń 2015, 10:48:44spróbuję tak zrobić z dużą ostrożnością żeby nie wywalić z kompa zasobów spod Wina.
Dzięki.

Można bez problemu doinstalować Daphile do laptopa z Windowsem bez formatowania całego dysku. Nie tylko Daphile tak ma,  są też inne linuxy które podczas instalacji chcą formatować cały dysk ale to da się obejść.

Do instalacji Daphile na laptopie z istniejacym np. Win7 potrzebne będą dwa pendrive . Jeden z zainstalowanym i skonfigurowanym Daphile wg wcześniejszych postów z tego  wątku a drugi z systemem operacyjnym live na którym wykonamy wszystkie operacje. Może być np ten :
       http://www.linuxmint.pl/lista-artykuow/1-latest-news/328-unofficial-linux-mint-132-lxde-wydany.html
Pobieramy obraz .iso i robimy bootowalnego pendriva przy pomocy programu Unetbootin (dla Windows)
       http://unetbootin.sourceforge.net/
Jak już mamy pendriva z systemem live (to taki który działa bez potrzeby instalacji na dysku twardym) to uruchamiamy na nim komputer. W biosie należy wybrac bootowanie z USB. Czekamy cierpliwie aż uruchomi się system i z menu wybieramy program Gparted. Następnie podłączamy pendriva z Daphile i odświerzamy Gparted .
Z menu napędów wybieramy pendrive z Daphile ( może się nazywać np. /dev/sdc) . Będą tam dwie  partycje DaphileBoot ( ok. 1GB )i DaphileData zajmujący resztę napędu. Z menu partycji wybieramy polecenie  Unmount a następnie Resize i zmniejszamy partycję Daphile Data do ok. 1 GB. Następnie należy zatwierdzić operację do wykonania. Szczegółowy opis programu Gparted :
       http://manual.aptosid.com/pl/part-gparted-pl.htm

Dalej , bierzemy się za wydzielenie miejsca z dysku twardego laptopa . Oczywiście o ile partycje nie są zajęte w 100%  :)
Wybieramy w Gparted dysk twardy laptopa (/dev/sda/ albo coś takiego, można poznać po rozmiarach i ilości partycji ) , wybieramy sobię partycję ktorą chcemy zmniejszyć ,dajemu Unmount i Resize. Zatwierdzamy. W zależności od wielkości partycji operacja może potrwać nawet kilka godzin.
Można bez obawy zmniejszać partycje systemowe, robiłem to wiele razy i nie było żadnych problemów ale podobno zdrowiej jest modyfikować te bez systemu.
Partycję należy zmniejszyć tak żeby pozostał wolny obszar na skopiowanie partycji DaphileBoot i DaphileData czyli w tym przypadku trochę ponad 2GB.
Następnie wybieramy w menu napędów pendriva z Daphile i kopiujemy kolejno partycje DaphileBoot i DaphileData na odzyskane miejsce na dysku laptopa.
Należy pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca bo partycje nie skopiują się jeżeli docelowe miejsce będzie za małe. Po ukończeniu kopiowanie z menu DaphileBoot (na twardym dysku laptopa )
wybieramy Manage Flags i zaznaczamy boot.
Każde działanie w Gparted należy zatwierdzać do wykonania.
I to w zasadzie już prawie koniec, mamy dwa systemy na laptopie teraz pozostaje kwestia wyboru systemu przy uruchomianiu komputera.
W Windowsie można zainstalować  EasyBCD i tam spróbować ustawić system domyślny do uruchomiania i czas wyświetlania menu wyboru systemów.
http://neosmart.net/EasyBCD/
Tego nie jestem pewien, nie sprawdzałem bo rzadko używam windowsów.
Jak nie zadziała to w w/w linuxie live należy podmontować wszystkie napędy (kliknąć na nie w menadzerze plików ), otworzyć terminal tekstowy i wklepać :
sudo apt-get install grub
klepnąć enter ,a następnie :
sudo apt-get update grub
enter
Oczywiście laptop musi być podłączony do internetu
Na twardym dysku powinien się zainstalować bootloader z możliwością wyboru systemów przy starcie kompa.
Finito.

Analogicznym sposobem można pozmniejszać i poprzenosić partycje z pendriva Daphile na rozmaite napędy, pendrivy , dyski zewnętrzne czy np. dyski flash w terminalu HP
pozdrawiam, Mack

Witam,
specjalnie się zarejestrowalem by podziękować za powyższy post.
Dzięki niemu (postowi i Mack'owi) udało mi się zainstalować daphile na hp5730, na orginalnym 1G flash'u.
Wszystko pięknie i szybko działa.
Jeszcze raz dzięki.
Oczywiście witam wszystkich użytkowników forum.
Pzdr. oozz

Nie ma sprawy .
W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
pozdreaux , Mack

I ja dziękuję wszystkim, którzy udzielają tu bezcennych porad i dzielą się swoim doświadczeniem, ja jestem raczej z tych co biorą i właśnie zamierzam z pomocą waszych porad zbudować Audio PC.
Pierwszy krok zrobiłem zamawiając terminal.
Teraz szukam DACa do 500 zł. Możę być używany.
Pozdrawiam

Pomocy. Korzystam z daphile i  wimpa. Za każdym praktycznie włączeniem systemu nie widzi mi wimpa. Za każdym razem
Muszę go logować w ustawieniach systemu ponownie. Czy ktoś ma
Jakiś pomysł co to może być. Kiedyś tak nie działało. 

Z Wimpa nie korzystam, logicznie wygląda mi to na jakiś problem z zapisem ustawień Daphile.
Co do wcześniejszego postu, to trzeba szukać w aukcjach na Allegro. Czasami trafiają się ciekawe rzeczy.
A man can never have enough turntables.

Może powinienem spróbować nowa wersje daphile.

A jaką masz wersję?
A man can never have enough turntables.

Przepraszam ze tak późno. Moja wersja to 14.10-b171648-i486 kernel 3.17.1

No to może faktycznie warto zainstalować najnowszą wersję.
A man can never have enough turntables.