Cytat: rembi w 21 Marzec 2015, 12:54:41Witam, jeśli dobrze rozumiem powinienem teraz połączyć kompa z daphile na pokładzie z amplitunerem (h/k avr 161) za pomocą kabla usb i powinno grać ?
Niestety tak to nie zagra. Port USB w H/K AVR służy tylko do podłączania pamięci masowych z których urządzenie może czytać różnego rodzaju pliki. Nie jest to wejście cyfrowe. W H/K AVR są dwa wejścia cyfrowe audio: optyczne i koaksjalne. Jeśli zatem chcemy podać do niego sygnał cyfrowy z Daphile to musimy przekonwertować sygnał z USB (wyjście z komputera Daphile) na optyczny (SPDIF) lub koaksjalny i wejść na na odpowiednie wejście cyfrowe amplitunera.

Zrobiłem test i amplituner łączy się przez sieć z daphile więc na razie tak zostawię muszę jeszcze tylko zgłębić temat tych przetworników dac bo nazwa jest mi znana tylko ze słyszenia. Dziękuję Wam bo bez tych porad nie ogarnął bym tego
Pozdrawiam

Powiem tak, dopóki będziesz używać tego amplitunera, zapomnij o konwerterach USB/SPDIF. Czy przez sieć, czy przez toslink/coaxial będziesz miał taką samą jakość. Bo dekoduje ten sam układ.
Pytanie jest tylko, czy funkcjonalnie możliwości amplitunera ci odpowiadają. Jeśli tak, to potrzebujesz Daphile w funkcji serwera, a dokładniej potrzebujesz tego serwera (LMS) na dowolnym systemie operacyjnym (Linux, Windows).
A man can never have enough turntables.

Przetwornik dac to przetwornik cyfrowo-analogowy (digital audio converter) przetwarzający zero jedynkowy ogólnie mówiąc zapis cyfrowy pliku muzycznego na zapis analogowy ciągły, który później wzmacnia się (i ew. obrabia) i odtwarza w głośnikach.
Najpowszechniejszy przetwornik dac to karta dźwiękowa w komputerze a dalej to już rozwiązania daców prawie bez ograniczeń.
Powodzenia.

Cytat: StaryM w 21 Marzec 2015, 10:46:09
Nie korzystam ze Spotify, więc nie wypowiem się autorytatywnie. Ale...
Czy gapless jest przy odtwarzaniu lokalnie?
Bo Spotify to jest strumień z internetu, to nie Daphile decyduje o kształcie tego strumienia.
Lokalnie gapless działa idealnie,właśnie słucham Perfect Trójka Live 2001....

Cytat: StaryM w 21 Marzec 2015, 15:04:39Powiem tak, dopóki będziesz używać tego amplitunera, zapomnij o konwerterach USB/SPDIF. Czy przez sieć, czy przez toslink/coaxial będziesz miał taką samą jakość. Bo dekoduje ten sam układ.
Pytanie jest tylko, czy funkcjonalnie możliwości amplitunera ci odpowiadają. Jeśli tak, to potrzebujesz Daphile w funkcji serwera, a dokładniej potrzebujesz tego serwera (LMS) na dowolnym systemie operacyjnym (Linux, Windows).
Do tej pory słuchałem muzyki za pomocą domowej sieci DLNA z głównego komputera przez aplikacje Fobar. Przypadkiem trafiłem na Daphile i pomyślałem że może da rade tą jakość jeszcze podciągnąć tym bardziej że mam też mały komputerek nie potrzebny nikomu chłodzony pasywnie. Pytanie czy uzyskam choć trochę lepszą jakość na Daphile

Cytat: rembi w 21 Marzec 2015, 16:39:35Pytanie czy uzyskam choć trochę lepszą jakość na Daphile
Masz przede wszystkim spokój ze sterownikami (nie zawsze najlepszymi) i bit perfekt bez kombinacji z omijaniem systemowego mixera. Czasem to przekłada się na lepszy dźwięk. Jesli inwestujesz tylko swój czas to warto spróbować.

Czyli przy moim budżetowym sprzęcie celować w coś takiego ?
http://allegro.pl/konwerter-usb-dac-optical-coaxial-pcm2704-fv-i5096346566.html

Cytat: rembi w 21 Marzec 2015, 18:11:25Czyli przy moim budżetowym sprzęcie celować w coś takiego ?

Jak masz pieniądze do wyrzucenia w błoto, to czemu nie. W AVR 160 masz DAC, który dekoduje dźwięk w rozdzielczości nawet 24bit/192kHz. W tym konwerterze masz ograniczenie 16bit/48kHz.
Jeszcze raz powtórzę. Zastanów się, czy funkcjonalnie wystarczy ci AVR 160 jako odtwarzacz, czy jest wystarczająco wygodny, czy nie sprawia problemów z wyborem utworów, przełączaniem itp. Jeśli tak, to za małe pieniądze nie dostaniesz nic lepszego.
Jeśli AVR 160 jest kompletnie niewygodny i musisz mieć grający komputer, to zainwestuj w kartę z wyjściem coaxial, która ma przynajmniej 24bit/192kHz.
A man can never have enough turntables.

Raczej nie, z dwóch powodów.
Ten przetwornik trzeba obudować albo gdzieś wmontować. Drugi powód jest poważniejszy - to jego parametry. 16bit/48kHz to już niżej się nie da.