Cytat: Mack w 09 Maj 2018, 09:42:44No i jak taki kontener zmieścić w 40 metrowym mieszkaniu w bloku ?
Polak potrafi. :D
A serio to piramidon pisał, że ustawił to w ogródku, czyli ma domek. ;)
A man can never have enough turntables.

Dostał szlaban na głośne słuchanie i teraz kombinuje :)
/ale podoba mi się taka koncepcja a'la męska jaskinia audio/

Cytat: StaryM w 08 Maj 2018, 23:35:27Kontener jako pokój odsłuchowy? Widzę kilka problemów. Szerokość 2,5m jest ciut mała. Długość 7m trochę duża.
Noo,są pozytywne doświadczenia np.Japończyków:
Czekałem na niedowiarków z tymi zdjęciami.  ;)
Cytat: StaryM w 08 Maj 2018, 23:35:27Jakoś ten pomysł z kontenerem do mnie nie trafia. ;)

I TY Brutusie.....

Cytat: Darion w 09 Maj 2018, 12:12:00Dostał szlaban na głośne słuchanie i teraz kombinuje :)

Po dosyć głośnych i intensywnych negocjacjach- z Żoną ustaliliśmy, że domek nie jest tylko dla Niej. I jej utyskiwania na drżenie ścian już nie występuje. Ale cierpiętnicza mina - tak.

Ja jestem "homo ludens"- samo rozwiązywanie tego problemu akustycznego jest zabawą. Nie muszę pracować- to się bawię. To taki element mojej filozofii życiowej, jutro pooglądam sobie rododendrony  w Hamburgu. Po prostu wsiadam w samochód- 4godziny- i uczta wzrokowa. No i potem parę koncertów.

Więcej o twórcach kontenera odsłuchowego

Design: MAT Studio and Elastik
Concept: Joy Ride Enterprises
Accoustic Design: Derek Thompson (Arup Melbourne)
Co-production: Joy Ride Enterprises, MAT Studio, Elastik and Dechnology
Photo courtesy to Keibun Miyamoto
Special thanks to: Masatsugu Kitamura, MajelleWams, Yasuyuki Sakuma,
Hideo Terui, Tatsuya Ishiwara, Tsutomu Nogawa, Kaori Ishiwara,
Tomoko Taniguchi, Ayako Kumabe, Takeshi Mukai, EikiWatanabe, KayokoWatanabe
Source: competition, 2008
Client: mixed
Location: Tokyo, Japan
Facts: 20 ft container converted into a listening frame
Structure: corrugated fiberboard and compressed polystyrene
Sponsors: the Embassy of the Kingdom of the Netherlands Tokyo, Japan, Marantz Consumer Marketing Co.,Ltd, B&W (Bowers and Wilkins), Prime21 Co.,Ltd (MultiCut-Tonbo), Daiichi Foam Co.,Ltd, Rengo Co.,Ltd, Doi Kougei Co.,Ltd, CIA Inc., TheBrand Architect Group

Cytat: piramidon w 13 Maj 2018, 19:23:52Czekałem na niedowiarków z tymi zdjęciami.
Nie wątpię, że zbudowanie takiego miejsca jest możliwe. Obrazki jednak sugerują coś więcej niż dwukanałowe stereo. Ale nie to jest problemem. Wydaje mi się, że do tego potrzeba naprawdę sporej wiedzy z zakresu akustyki. Ja bym wymiękł.
Zresztą ja to sobie mogę teoretyzować. Jako mieszkaniec miejskiej kamienicy nie mam nawet balkonu, a co dopiero ogródka. ;)
A man can never have enough turntables.

W naszym klimacie stawiałbym jednak na coś z konstrukcją szkieletową, obudowaną materiałami drewnopochodnymi z możliwością dobrej izolacji wełną mineralną i wstawienia jakiegoś ogrzewania. I to raczej nie w formie kominka czy innego pieca. ;)
A man can never have enough turntables.

#17 17 Luty 2020, 17:47:57 Ostatnia edycja: 17 Luty 2020, 17:50:03 by piramidon
Szanowni Koledzy! Po przerwie spowodowanej powiększeniem Rodziny wróciłem do tematu mini domku odsłuchowego- męskiej jaskini.
Porzuciłem  ideę wypełniania zakupionego kontenera ustrojami akustycznymi i spełniania tylko jednej funkcji użytkowej - audioroom-u.
Funkcja ta pozostanie w mojej piramidzie.
Będzie ona nadal samowolą budowlaną postawioną w ogrodzie- do przestawiania.
Natomiast kontener jako domek( o powierzchni do 35 m.kw.)ma być postawiony "na legalu".
Udałem się do wydziału architektury... i tu pierwsze zaskoczenie: domek może być budowany na zgłoszenie, ale dokumentacja musi być kompletna- jak do pozwolenia na budowę(koszt projektu!!!).
Tanio nie będzie!!! Bo:
- kontener bez fundamentu może być obiektem tymczasowym na jednym miejscu do 120dni,
- inaczej pełna infrastruktura
- itp itd.
No może nie az tak drogo:
Gdańska kawalerka pociąg za 240 tys. zł

Źródło:https://noizz.pl/design/patodeweloperka-szaleje-nie-tylko-w-poznaniu-pokazujemy-zle-zaplanowane-mieszkania/s0rcfsq.
Powiem tak, dziwaczne mieszkania widziałem różne. Dużo bardziej dziwaczne niż te z podanego linku. Czasem tak bywa, jeśli budynek jest jakąś plombą w istniejącej zabudowie. Albo musi dostosować się do kształtu ulicy, czy też coś w tym stylu. Czasem taki długi korytarz się przydaje. Jeden z znajomy tak mieszkał w Londynie i swobodnie mieściły mu się cztery rowery jeden za drugim. Drugi znajomy (fotograf) na bardzo długim korytarzu (w polskim mieście) umieścił galerię swoich prac. Wyglądało to świetnie. Problemem jest tylko to, że taka powierzchnia w sprzedawanym budynku nie powinna być wyceniona tak jak reszta mieszkania. Ale rynek nieruchomości w Polsce jest porąbany kompletnie.
Co do kontenera i innych form altankowych to sprawdź jeszcze dokładnie.
Urzędnicy w Polsce na wyrost chcieliby rozwijać biurokrację, nawet jak nie mają ku temu podstaw. Być może to wcale nie jest tak, że urzędnik ci powiedział prawdę. Zawsze możesz odpierdzielić coś na kółkach i będzie jak wóz Drzymały. ;)
A man can never have enough turntables.

Okazało się, że zarówno i w Polsce i w Niemczech przepisy dotyczące obiektów stałego pobytu osób są rygorystyczne (najpierw chciałem zrobić to w Niemczech- mieszkasz nawet w samochodzie- podlegasz bauamtowi). To nie ma być altanka. To ma być alternatywa dla mnie jak mnie wkurzy ostatecznie  Małżonka (zwyczajnie wkurza mnie kilka razy w tygodniu).
Rozdzielczość majątkowa jest u facetów źródłem głębszego oddechu wolności - moja ziemia-mój domek.
Polecam to każdemu facetowi zdolnemu wypowiedzieć takie życzenie kobiecie. Wiem, że trudno - gdy na dole twardo- w głowie kisiel.