Jest to piec chlebowy, ponoć moja prababcia wypiekała w nim wspaniałe bułeczki ale to dawne czasy,
nad piecem muszę jeszcze popracować.
Muszę jeszcze niestety zredukować ilość książek bo rodzina zniosła mi wszystkie pozycje wydawnicze zarówno moje jaki śp. pamięci taty.
Pokój wygląda troszkę jak pomieszczenie bibliofila ale są tu tak wspaniałe pozycje, że aż mi wstyd, że nie mam czasu na lekturę.
Kurcze dalej nie mogę uwierzyć, że mi się udało.
Najgorsze jest to, że zdjęciami nie umiem oddać klimatu.

Nie bój się, bywałem w takich piwnicach i moja babcia też miała piec chlebowy, widziałem jak taki chleb się robi od początku a potem wsadza do pieca, zresztą sam jak byłem w podstawówce to mi pozwoliła ulepić kulkę i wsadzić do pieca. Ale radocha była.
Masz wspaniałe miejsce z wieloma atrakcjami na czele z piecem. Super. A do tego sprzęt i muzyka. Coś pięknego.

Gratulacje!
Nareszcie jesteś u siebie. Zostaw książki, to świetne ustroje akustyczne, im więcej takich naściennych półek tym lepiej dla akustyki pomieszczenia.
Pomieszczenie ma klimat. Dla mnie bomba.
Pozdrawiam Mariusz. 

To ten piec od zdrowasiek?  ;)
Ekstra pokoik, ja niestety muszę dzielić salonik odsłuchowy z telewizorem żony. Zaczyna się jesień więc znów zaczną się superseriale TVP, których niewolnicami są zona i córka. Zostaje mi sypialnia i zestaw mini. Mam jeszcze niezamieszkały strych, może w przyszłym roku coś w niego zainwestuje.

Cytat: kptsovva w 30 Sierpień 2014, 14:24:52Zaczyna się jesień więc znów zaczną się superseriale TVP, których niewolnicami są zona i córka.
Po prezydencku łączę się z tobą w "bulu" ;)
A man can never have enough turntables.

U mnie w pokoju tv nie ma więc zapraszam do mnie.

Cytat: MWisniewski w 29 Sierpień 2014, 21:56:25Pokój wygląda troszkę jak pomieszczenie bibliofila ale są tu tak wspaniałe pozycje, że aż mi wstyd, że nie mam czasu na lekturę.
Uważaj z redukcją książek. To najlepsze ustroje akustyczne zwłaszcza przy preferowanych przez Ciebie rodzajach muzyki. U znajomych u których jest dużo książek na półkach z reguły gra bardzo dobrze.

Chciałem tylko troszkę "prześwietlić półki ale narazie wole posiedzieć i posłuchać niż kombinować.

Pokoik jest charyzmatyczny i wyjątkowy. Lech ma rację, że książki papierowe to świetne ustroje akustyczne. Pomyśl o dopełnieniu półek jakimiś miękkimi dodatkami w rodzaju pluszowych zasłon, poduszek, etc.
Piec jest ciekawym elementem, ale może wpływać na obieg powietrza, więc jeśli nie będzie używany, to warto może właśnie na nim zawiesić jakieś draperie.
No i napisz parę słów o sprzęcie. Gratulacje. :)
A man can never have enough turntables.

Kotary są w planach a tematu sprzętu specjalnie nie poruszam ponieważ nie mam czym się chwalić.
Po życiowych zawirowaniach i konieczności wyzbycia się poprzednich, pieczołowicie dobieranych elementów teraz jestem znów na początku drogi.
Póki co to co mam musi mi wystarczyć a po przenosinach na dół zagrało i tak nieoczekiwanie dobrze.