Taki fotel jak na zdjęciu miałem okazję wypróbować w duńskim sklepie z meblami z wyższej półki. Jako że to perełka skandynawskiego designu, kosztował tyle, że nikt mi nie chciał tyle dać za moją nerkę. Ale wygodny jest niesamowicie.
Słuchać, siedząc na taborecie, to raczej mało wygodne wyjście. A więc co do słuchania? Standardowe meble, czy macie coś specjalnego? ;)
A man can never have enough turntables.

He he, świetny temat.
Faktycznie wygoda podczas słuchania ma niebagatelne znaczenie. A ten klejnot z duńskiego sklepu robi wrażenie :)
Mój zadek tkwi w czymś takim.

Cytat: StaryM w 06 Styczeń 2019, 21:59:41Taki fotel...

Na pewno dizajnersko jest przedni. Ale jak widzę te urządzenia... - ja naprawdę nie należę do tego teraz świata... :(

Cytat: Darion w 08 Styczeń 2019, 12:23:42Ale jak widzę te urządzenia... - ja naprawdę nie należę do tego teraz świata... :(
Akurat ten wrzucony przeze mnie fotel, to nic nowego.  Eames Lounge Chair. Charles Eames, projektant tego fotela zmarł w 1978 roku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Eames
Dziś podróby kosztują od 3 tysięcy z hakiem, a te według oryginalnego projektu ponad trzydzieści. Powiem tylko - wstać się nie chce. ;)
A man can never have enough turntables.

A co z wysokością oparcia? Nie może być zbyt wysokie, bo zaburzy pracę naszych "mikrofonów".

Na to pytanie nie mam odpowiedzi, bo siedziałem w tym fotelu, ale w sklepach meblowych nie mają zestawów audio. Jednak wysokie oparcie szkodziłoby wtedy raczej, gdyby odbijało dźwięki. Fotel, który ma WOY też pozwala oprzeć głowę, ale chyba nie powoduje odbić.
A man can never have enough turntables.

Nie no głowę bezwzględnie trzeba mieć opartą. Bardziej bym się skupiał na wysokości siedzenia względem głośnika wysokotonowego. I wówczas albo fotel albo podstawki pod kolumny.

Cóż, ja sobie kupiłam fotel uszak :) taki oldschollowy, bardzo dobre i wygodne miejsce do chillku przy muzyce :)
Skuteczny krem na zmarszczki powinien zawierać naturalne składniki - taka właśnie jest Mialenia https://mialenia.pl/blog/


Modny dziś kształt fotela i raczej wygodny. Jednak właśnie ze względu na te "uszy" nie wiem, czy jest najlepszym wyborem audiofilskim ;)
A man can never have enough turntables.